REKLAMI GEÇ

Denizlili lise öğrencisi Gülizar Ermiş, İtalya’dan tam burs kazandı

Denizlili lise öğrencisi Gülizar Ermiş, İtalya’dan tam burs kazandı

Denizli’de lise eğitiminin yanında moda tasarımı alanında kurslara katılan Gülizar Ermiş, büyük başarıya imza attı. Genç öğrenci, Geri dönüşüm ve sürdürülebilir moda alanında İtalya’da tam burslu moda eğitimi hakkı kazandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mayıs 2024 Cumartesi, 14:58

Lise öğrencisi Gülizar Ermiş’in hikayesi, 2021 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kurslara katılmasıyla başladı. Moda tasarımına meraklı olan Gülizar Ermiş Gerzele El Becerileri ve Kurs Merkezi’ne kayıt oldu.

Eğitmen Şenay Memiş, Gülizar’ın ilgisini fark edince özel eğitimlerle yönlendirmeye başladı. “Geri dönüşüm ve sürdürülebilir moda” konusuna eğilen genç kursiyer 3 yıl boyunca eğitim aldı, kendini geliştirdi.

En büyük hedeflerinden birsinin modanın kalbinin attığı İtalya’da eğitim almak olan Gülizar Ermiş burada yaptığı eserleri Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi’ne göndererek dünyaca ünlü üniversiteye tam bursla girmeye hak kazandı. Ermiş yeni eğitim öğretim döneminde İtalya’nın Milano kentinde hedeflediği eğitim hayatına devam edecek.

Çok çalıştı, çok fedakarlık yaptı
Denizli Büyükşehir Belediyesi Gerzele El Becerileri ve Kurs Merkezi eğitmeni Şenay Memiş, yaklaşık 4 yıldır eğitmenliğini yaptığı Gülizar Ermiş’in çok başarılı ve hedefleri olan bir genç olduğunu belirterek bu başarısının kendilerini gururlandırdığını söyledi:
“Gülizar, çok çalıştı, çok fedakarlık yaptı. İtalya dışında dünyada 50 kişinin kabul edildiği bir üniversite kazanarak büyük bir başarıya imza attı” dedi.

Öğrenciye DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da destek olacağını açıkladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı