REKLAMI GEÇ

Evliliği öğreniyorlar

Evliliği öğreniyorlar

Denizli Belediyesi’nin, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Pamukkale Rotary Kulübü ve Denizli Barosu’nun desteğiyle açtığı evlilik okuluna yoğun ilgi olunca 2. grup kursiyerler için yeni kurs açıldı. 30 kursiyer, 1 ay sürecek eğitimi almaya başladı.

/ DENİZLİHABER / 17 Haziran 2008 Salı, 00:00

Denizli Ticaret Odası’nda açılan Evlilik Okulu’na, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan da katılarak kursiyerlere bilgi verdi. Gökoğlan, belediyenin sosyal alandaki projelere destek olduğunu ve bu konuda da üzerine düşeni yapmaya çalıştığını ifade etti.

Psikolog Şebnem Dalüzülmez, evlilik hakkında kursiyerlere genel bilgi verdi. Evliliğin doğal bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Dalüzülmez, “Evli olmak bizim için doğal bir ihtiyaç. Yalnız olmak, kimsenin tercih etiği bir şey değil. Evlilik, kadın ve erkekler için aynı anlama gelmiyor. Kadınlar, küçük yaşta gelin olmayı düşünürken, erkekler de belirli bir yaş grubundan sonra damat olmamayı düşünüyorlar. Alışverişe çıkmak, tv kanalı belirlemek, sohbet etmek, eve geldiğinde terlik getirmek, her an onu düşünmek, mesaiye kalmak gibi birçok ortak yapılan işler vardır. Genelde prens ve prenses muradına erer. Ancak evliliğin içinde neler yaşarlar bilinmez. Mutlu olmak için evleniriz. Ama mutlu olmak için ne yapmamız gerektiğini bilmeyiz. Bu nedenle evliliğin içinde neler var çok iyi bilmeliyiz” dedi. Denizli Belediyesi’nin organize ettiği evlilik okulu, Pazartesi, Çarşamba, Perşembe günleri olmak üzere 3 hafta sürecek ve kurslar saat 19:00’da başlayacak. Evlilik Okulu’na kayıt yaptırmak isteyen ya da daha fazla bilgi almak isteyenler, 2652137/38’den 1067 yada 1163’ü arayabilirler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı