REKLAMI GEÇ

Film setine duygusal ziyaret

Film setine duygusal ziyaret

Denizli’ye gelen Devlet Bakanı Prof. Dr. Said Yazıcıoğlu, ağabeyi Merhum Recep Yazıcıoğlu’nun hayatını anlatan filmin çekimlerinin yapıldığı Denizli Lisesi’ne giderek seti ziyaret etti, filmin başrol oyuncusu ve yapımcılarıyla görüştü.

/ DENİZLİHABER / 9 Eylül 2008 Salı, 00:00

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Kemal Yazıcıoğlu, kızı Necla Kavi ile birlikte film setine giden Bakan Yazıcıoğlu, Köprü Dizisi’nde Vali Recep Yazıcıoğlu karakterini oynayan ve çekimleri Denizli’de devam eden Vali filminin de başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’nu başarılı bulduğunu söyledi.

Yazıcıoğlu, “Ailecek Köprü Dizisi’ni çok sevdik. Olaylar bire bir örtüşmese de ilgi çeken dizi oldu. Aile olarak diziyi izlerken duygusal anlar da çok yaşadık. Şimdi, dizinin devamı olarak filmi çekiliyor. Eskişehir’de çekilen dizinin setine gidememiştim ama Denizli’ye gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Aktör Erdal Beşikçioğlu, ağabeyimi iyi oynuyor, vücut dilini iyi kullanıyor. Üstelik merhum ağabeyim ile Erdal Bey arasında fiziksel benzerlik de var. Erdal Bey’e vali karakteri çok yakıştı. Başka rolleri nasıl oynadığını hep merak etmişimdir” dedi.

Denizli Valisi Yavuz Erkmen de, Merhum Vali Yazıcıoğlu ile merkez valisi iken aynı odayı paylaştığını, 2003 yılında kendisinin Zonguldak’a, Yazıcıoğlu’nun ise, Denizli’ye atandığını söyleyerek, “Filmin kaliteli bir yapıt olacağını ve arkadaşım Yazıcıoğlu’nun adına yakışacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Kemal Yazıcıoğlu ve kızı Necla Kavi ile yakından ilgilenen aktör Erdal Beşikçioğlu, “Dizi çekimleri esnasında aileden büyük destek aldım. Sayın valimi oynamaktan büyük haz alıyorum. Valime benzetilmek benim için gurur verici. Rahmetli valimi iyi oynamak için elimden geleni yapıyorum” dedi. Yazıcıoğlu Ailesi, film setini ziyaret ettikten sonra Denizli Yeni Cami’de Merhum Vali Yazıcıoğlu adına okutulan mevlide katıldı. Bakan Yazıcıoğlu, geceyi Denizli’ye geçirdikten sonra yarın sabah saatlerinde Ankara’ya dönecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı