Gürbüz Azak’ın sergisi Pazartesi günü açılıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gürbüz Azak’ın sergisi Pazartesi günü açılıyor

Gürbüz Azak’ın sergisi Pazartesi günü açılıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizlili yazar ve ressam Gürbüz Azak’ın eserlerinin yer alacağı “Gürbüz Azak” sergisini 16 Aralık Pazartesi günü saat 17:00’de açıyor. Sergi Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Aralık 2019 Cumartesi, 12:10

Denizli Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Fuarı’na onur konuğu olarak katılan Denizlili yazar ve ressam Gürbüz Azak’ın geçmişten bugüne yaptığı resimleri Denizlili sanatseverler ile buluşuyor. Denizli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla hazırlanan resim sergisi Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 16 Aralık Pazartesi günü saat 17:00’de gerçekleştirilecek açılış programı ile görücüye çıkacak.

60’a yakın eserin sergileneceği resim sergisinde Efe ve at temalı eserler yer alırken, başarılı yazar ve ressamın hayal dünyasından izler de sergide görülebilecek. Tüm sanatseverlerin davetli olduğu sergi 19 Aralık Perşembe gününe kadar ziyaret edilebilecek.

GÜRBÜZ AZAK KİMDİR?
Gazeteci yazar Gürbüz Azak, 5 Temmuz 1938’de Denizli’nin Acıpayam ilçesinde dünyaya geldi. Yazar 1961’de gazeteciliğe başladı. Birçok gazetede görev yapan Azak, yazı ve şiirlerinin yanı sıra yaptığı çizimler ile de pek çok dergide yer aldı. “Deli Balta” adlı eseri filme alınıp TV’de yayımlanan Gürbüz Azak, İnanç Dergisi tarafından Yılın Ressamı, 1994’te Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ise Yılın Gazetecisi seçildi. Yazar Azak’ın 4 basın ödülü de bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı