REKLAMI GEÇ

Hierapolis’te kraliyet orkestrası konser verecek

Hierapolis’te kraliyet orkestrası konser verecek

Türkiye ile Hollanda arasındaki dostluğun başlangıcının 100’ncü yılı Denizli’de özel bir konserle kutlanacak. Pamukkale Filarmoni Derneği’nin organizasyonuyla Hollanda Kraliyet Orkestrası ve Başkent Üniversitesi Oda Orkestrası, antik tiyatroda konser verecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mayıs 2024 Cuma, 14:35

Dünyanın en önemli klasik müzik orkestralarından Hollanda’daki dünyaca ünlü Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası ve Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent’in seçkin üyeleri Denizli’de birlikte konser verecek.

Pamukkale Filarmoni Derneği’nin Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Kültür ve Turizm  Bakanlığı ili Denizli Valiliği’nin katkısı ile konser düzenledi.

Türkiye’de ve Denizli’de birçok sanat etkinliğini düzenleyen Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ile Başkent Üniversitesi’nin destek verdiği konsere Pamukkale Filarmoni Derneği, Locksbridge Management organizasyonuyla ev sahipliği yapacak.

Başkemancı Michael Waterman liderliğinde, kemanda Niek Baar ve soprano Fenna Ograjensek solistliğinde ve belli eserlerde etkinliğin gerçekleşmesinde emeği de olan Orhun Orhon’un şefliğinde   gerçekleşecek konserde, J.S Bach’ ın Re Majör 3. Orkestra Süitinden “Air”, F. Schubert’ in Liedleri, E.Elgar’ın Op.20 mi minör Yaylı Çalgılar Serenadı, J.S Bach’ ın BWV 1042 Keman Konçertosu, Anton Bruckner’ in Locus Iste , M, Ravel’ in M.76 seslendirilecek.

Sanatseverler tarafından merak ve heyecanla beklenen konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni devreye alınan Hierapolis gece aydınlatması ile bambaşka bir ambiyans içinde antik tiyatroda 26 Mayıs 2024 Pazar günü saat 21:00’ de gerçekleşecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı