REKLAMI GEÇ

Hindistan Turizm Acenteleri Birliği’nden Türkiye ziyareti

Hindistan Turizm Acenteleri Birliği’nden Türkiye ziyareti

Hindistan Outbound Tur Acentalar Birliği (OTOAI) üyelerinden oluşan 32 seyahat acentesi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) davetiyle Türkiye’yi ziyaret etti. Acenteler, Hierapolis antik kenti ile Pamukkale travertenlerini de gezdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Temmuz 2024 Çarşamba, 13:32

TGA, Hindistan’dan Türkiye’ye turizmi artırmak için pek çok farklı iş birliğini hayata geçirmeye devam ediyor. Hindistan Outbound Tur Acentalar Birliği (OTOAI) üyelerinden oluşan 32 seyahat acentesi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın davetiyle Türkiye’yi ziyaret etti.

Antalya, Denizli, İzmir ve İstanbul’u gezen Hintli acenteler, Türkiye’deki turizm paydaşlarıyla da yeni iş birliklerini konuştu. Global turizm pazarında önemli bir oyuncu konumunda olan Hindistan 1.4 milyardan fazla nüfusuyla dikkatleri üstüne çekiyor.

2023 yılında 274 bin 159 Hintli turisti ağırlayan Türkiye de Hindistan’ı öncelikli büyüme potansiyeli olan pazarlardan biri olarak görüyor. Bu kapsamda TGA, Hindistan’dan gelen ziyaretçi sayısını artırmak için Hindistan Outbound Tur Acentaları Birliği (OTOAI) ile 32 Hintli seyahat acentesine Türkiye’deki turizm destinasyonlarını gezdirdi.

Türkiye gezilerine Antalya’dan başlayan acenteler, geleneksel Hint düğünleri için uygun olan otelleri ziyaret ederek, Side Antik Kenti’nden Kaleiçi’ne Antalya’nın pek çok önemli kültür zenginliğini deneyimledi. Denizli’de Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret eden Hintli acenteler daha sonra Efes Antik Kenti’ni ve Efes Deneyim Müzesini ziyaret etti ve devamında İzmir’in kültür ve turizm rotalarını keşfetti. Gezilerinin son ayağında İstanbul’a gelen acenteler, Türkiye’deki otel ve acente gibi turizm paydaşlarıyla birebir toplantılar yaptılar.

TGA ayrıca, ünlü Hint film yıldızları, basın mensupları, sosyal medya fenomenlerini de sıklıkla ağırlayarak, Hint pazarının en önemli turizm fuarında yer alıyor. Hindistan’ın farklı şehirlerinde turizm paydaşlarına yönelik tanıtım etkinlikleri organize ediyor, reklam ve sosyal medya iş birliklerine de devam ediyor.   ANKARA (İHA)

Yorumlar

basicman   -  Bağlantı 11 Temmuz 2024, 12:16

bırakın bu işleri hintliler gelmeye başladıktan sonra nasıl gönderebiliriz diye bakacaksınız..memleket çorbistan oldu çıktı,para para derken ne hale geldik?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı