REKLAMI GEÇ

İkinci Bahar’dan bayanlara torpil

Denizli’nin ilk ve tek resmi izdivaç evi ‘İkinci Bahar Desti İzdivaç’, evlenmek isteyenlerin ekonomik krizden etkilenmemesi için başlattığı kampanyada, kadınlara torpil geçiyor. Evlenmek isteyen erkeklerden 354 YTL dosya parası alınırken, kadınlardan ise ücret alınmıyor.

/ DENİZLİHABER / 22 Eylül 2008 Pazartesi, 00:00

Denizli’nin ilk ve tek resmi izdivaç evi ‘İkinci Bahar Evlilik Desti İzdivaç’ yaşanan ekonomik krizden, evlenmek isteyen çiftlerin etkilenmemesi için kampanya başlattı. ‘İkinci Bahar Evlilik Desti İzdivaç’a kendine uygun koca aramak için başvuran bayanlardan hiçbir ücret talep edilmiyor. Kendine eş arayan baylardan ise 354 YTL dosya parası talep ediliyor. Denizli’de 6 aydan bu yana hizmet verdiklerini anlatan İkinci Bahar Evlilik Desti İzdivaç Sahibi 35 yaşındaki iki çocuk annesi Fatma Demirtaş, geçen sürede izdivaç evine 30-70 yaş arası 600 kişinin başvuru yaptığını, yapılan başvurulardan 360’ının evlenmek isteyen bayanlara, 240’ının da baylara ait olduğunu söyledi.

Eşinden ayrılmış, ancak tekrar evlenmek isteyen, yaşanan ekonomik kriz nedeni ile sıkıntı çeken bayanlara destek olmak için evlenmek isteyen bayan adaylardan hiçbir ücret talep etmediğini anlatan Demirtaş, “2007-2008 yılları arasında ilimizde 2 bin 760 çift çeşitli sebeplerle boşanmış. 2008’in ilk 7 aylık döneminde ise bin 945 çift evliliğini bitirmiş. Bu boşanma haberleri beni çok üzüyor. Piyasada da aylardır devam eden ve herkesi etkileyen bir kriz var. Eşinden ayrılmış, kendi ayakları üzerinde duran sıkıntı çeken bayanlarımız olabilir. Tekrar kendine uygun bir beyle hayatını birleştirmek isteyen bayanlarımız olabilir. Ben de böyle bayanlara yardımcı olabilmek için Ekim ayı sonuna kadar, evlenmek için müracaat eden bayanlardan ücret almamaya karar verdim. Evlenmek için bize başvuran bay adaylardan da masraflar için gerekli 354 YTL gibi küçük bir miktar para alıyoruz” dedi.

3 ay dosya açık

354 YTL karşılığında hazırlanan dosyada evlenmek isteyen erkek adayın istediği özelliklere sahip bayanlarla 3 ay boyunca yüz yüze görüştürdüklerini anlatan Demirtaş, “Telefonla veya internet sitemiz aracılığı ile insanlar bize başvuru yapıyor. İstedikleri eşlerinin özelliklerini ve isteklerini yazıyor. İşyerime gelen bayanlara pembe dosya erkeklere de mavi dosya açıyorum. Evlenmek isteyen erkeklerin müracaatında aldığımız ücretle, hazırlanan dosya 3 ay açık kalıyor. Evlenmek isteyen erkeği, istediği özelliklere sahip bayanlarla kendi büromuzda tanıştırıyor, yüz yüze görüşmelerini sağlıyoruz. Bu işlem 3 ay boyunca devam ediyor. 3 ay boyunca evlenmek isteyen erkek adaya, istediği özelliklerde bayan gösteremezsek dosyanın açık kalma süresine 3 ay daha ekliyoruz. Bu sistem evlenmek isteyen bayan adaylarımız için de geçerli” dedi.

Gerekli evraklar

İkinci Bahar Evlilik Desti İzdivaç’a başvuran herkesin nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, ikametgahı ve 2 fotoğrafının alındığını, toplanan evraklarla birlikte şahıs hakkında bir hafta araştırma yapıldığını anlatan Demirtaş, “Kötü niyetli insanların dolandırıcıların işyerime gelmesine izin vermiyorum. Benim yaptığım iş kanuna uygun, vergi levham ve bütün evraklarım tam. Burada evlenmek isteyenleri buluşturuyoruz. Tanışıp birbirlerini tanımalarını ve evlenip yuva kurmalarını istiyoruz” diye konuştu. İzdivaç evinde aradığı özelliklere sahip erkek ve kadınları bir araya getirdiklerini herhangi bir iftiraya veya kötü konuşmaya karşı da yapılan görüşmeleri kayıt altına aldıklarını anlatan Demirtaş, “Evlenmek içen gelen çiftler dosyalarındaki bilgiler doğrultusunda bir araya getiriliyor. Görüşme odasında bir araya gelen çiftlerin konuşmaları hal ve hareketleri kameralar tarafından kayıt ediliyor. Bu iş nedeni ile geçmiş yıllarda dolandırıcılık olayları yaşanmış. İnsanlar haklı olarak çekiniyor ama biz gerçekten güvenilir bir kuruluşuz. Her şeyimiz resmi” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı