REKLAMI GEÇ

Kalp krizinden ölen liseli Büşra’nın sınıfında hüzün

Kalp krizinden ölen liseli Büşra’nın sınıfında hüzün

Anafartalar Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi 10. sınıf öğrencisi Büşra Gül Şerifoğlu, geçen pazar günü gizli kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetti. Gül’ü kaybetmenin acısını yaşayan sınıf arkadaşları sırasını çiçeklerle donattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mayıs 2017 Salı, 17:26

Deniz TOKAT/DENİZLİ, (DHA)
Anafartalar Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi’nde okuyan 17 yaşındaki Büşra Gül Şerifoğlu, 20 Mayıs cumartesi günü rahatsızlandı. Karın ve göğüs ağrısı şikayeti yaşayan Şerifoğlu, annesi ve dayısıyla birlikte Denizli Devlet Hastanesi’ne gitti. Serum takılan Şerifoğlu, “Kendimi iyi hissediyorum” demesi üzerine taburcu edildi. Evine getirilen ve istirahat eden Büşra Gül Şerifoğlu, sabaha karşı annesi Netice Şerifoğlu’ndan kendisine çorba yapmasını istedi. Çorbasını içen Şerifoğlu, daha sonra kusmaya başladı.

Tekrar yatağına dönen Büşra Gül Şerifoğlu’nun saat 07.00’de sıralarında kalbi durunca ailesi 112 Acil sağlık ekibini aradı. Gelen görevlilerin kalp masajıyla yaşama döndürdüğü Şerifoğlu, kısa süre sonra yeniden fenalaştı ve yaşamını yitirdi.

Büşra Gül Şerifoğlu’nun cansız bedeni otopsi için Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otopsi sonuçlarında Büşra Gül Şerifoğlu’nun gizli kalp rahatsızlığına bağlı olarak yaşamını yitirdiği tespit edildi. Şerifoğlu, kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. Şerifoğlu ailesinin üçüz olan çocuklarından Büşra Gül’ün iki erkek kardeşinin bulunduğu öğrenildi.

ARKADAŞLARI SIRASINI ÇİÇEKLERLE SÜSLEDİ
Anafartalar Lisesi 10/M sınıfı öğrencisi Büşra Gül Şerifoğlu’nun ölümü, sınıf arkadaşlarını hüzne boğdu. Arkadaşları, en önde bulunan Büşra Gül’ün sırasının üstünü çiçeklerle kapladı. Masasının üzerine de fotoğrafını koydu.

Okul Müdürü Asım Gülhan, değerli bir öğrenciyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Büşra Gül’ün derslerinde başarılı, hal ve hareketleriyle de örnek bir öğrenci olduğunu belirtti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı