REKLAMI GEÇ

Karcı Dağı Zirve Şenliği 4’ncü kez yapıldı

Karcı Dağı Zirve Şenliği 4’ncü kez yapıldı

Pamukkale Arama Kurtarma Doğa Sporları Kulübü (PAKDOS) tarafından Denizli dağlarının ve doğasının tanıtıldığı 4. Ulusal Karcı Dağı Karababa Zirve Şenlikleri hafta sonu yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mayıs 2022 Pazartesi, 13:09

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan faaliyete çeşitli Denizli ve çeşitli illerden toplamda 170 sporcu ve doğasever ile 60 izci katıldı. İki gün süren etkinlik renkli görüntülere sahne olurken katılımcılar sporla dolu bir hafta sonu yaşadı.

ZİRVEYE TIRMANDILAR; DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPTILAR
Cumartesi günü Delikliçınar meydanından Denizli Valiliği’ne kadar kortej eşliğinde yürüyen sporcu ve davetliler ardından kamp alanına gitti.

Pazar günü 120 dağcı, Karcı Dağı (Akdağlar) zirvesi olan 2 bin 308 metre rakımlı Karababa zirvesine 18 kilometrelik başarılı bir tırmanış gerçekleştirirken, yaklaşık 110 dağcı ve doğasever de Ornaz vadisinin muhteşem patika ve ormanlarla kaplı şelaleler bölgesine 12 Kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Doğa yürüyüşüne Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu da katıldı.
İki etaplı etkinlik, 130 çadırın kurulduğu kamp alanında doğa ve temiz havanın tadını çıkaran katılımcılardan tam not aldı.

İL MÜDÜRÜ İLMAN’DAN DESTEK
4. Ulusal Karcı Dağı Zirve Şenliği öncesinde PAKDOS yetkilileri ile bir araya gelen Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli’nin Dağcılık sporu için vazgeçilmez bir şehir olduğunu ve bu şenliklerin Denizli doğasının tanıtımı için çok önemli olduğunu vurguladı. Gençlik ve Spor ailesi olarak böyle güzel etkinliklerin arttırılarak devam etmesi için gayret gösterdiklerini de sözlerine ekleyen İlman, katılan tüm sporcu ve doğaseverlere başarılar diledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı