PAÜ Turizm Fakültesi 10 yaşında - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ Turizm Fakültesi 10 yaşında

PAÜ Turizm Fakültesi 10 yaşında

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi’nin eğitim öğretime başlayışının 10. yılı; kamuda ve özel sektörde çalışan mezun öğrencilerinin de katılımıyla “10. Yılımızda 10 Mezun” isimli bir etkinlikle kutlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Aralık 2019 Perşembe, 11:24

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi 10 yaşına girdi. Turizm Fakültesi Hierapolis Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve mezun öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Turizm Fakültesinden mezun olan öğrencilerin fotoğraflarından oluşan ve Turizm Meleğinin önemini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Törenin açılışında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Turizmin PAÜ için önemine vurgu yaptı. “Belli bir hedef doğrultusunda yaşamak herkes için önemli bir hayat disiplinidir. Bizler de göreve başladığımızda mevcuttaki Turizm Fakültesi binası, gerek akademisyenlerimiz gerek öğrencilerimiz için çileli bir durumda idi. Sizleri yerleşkemize taşıma sözünü verdik ve bunu gerçekleştirdik. Bu gün bu güzel ortamda bu töreni gerçekleştiriyor olmak bize mutluluk veriyor. Tabi bu yeterli değil. Hedefimiz Turizm Fakültemize yaraşır daha güzel bir bina yapmak, içinde uygulama otelinin, uygulama alanlarının olduğu bir projeyi hayata geçirmek bundan sonraki hedefimizdir. Mezunlarımıza yönelik olarak diyoruz ki sizin de hedefiniz, yetiştiğiniz kurumlara destek vermek olsun” şeklinde konuşan Prof. Dr. Bağ konuşmasının sonunda kutlama programının çok iyi düşünülüp organize edildiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törende konuşma yapan Turizm Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Bayram ise Turizm Fakültesinin bu yıl 10. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını, turizm sektöründe ve turizm akademisinde hem yurt içinde hem yurt dışında önemli görevler üstlenen isimler yetiştiren bir fakülte olmaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti.

Program, Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesinden ilk mezun verilen, 2014 yılından 2019 yılına kadar geçen süreçte, turizmin farklı alanlarında, kamuda ve özel sektörde çalışan veya kendi işini kuran girişimci mezunların; kariyer süreçlerini, deneyimleri ve tecrübelerini turizm öğrencilerine aktarmasıyla devam etti. Törene konuşmacı olarak; Farfalle Makarna Restoran Girişimcisi Bekir Ural, Dedeman Otel Satış Şefi Cansel Doyran, Birlik Börek Yöneticisi Fuat Açıkgöz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Arş. Gör. Gülsevdi Öztürk, Pizza Palermo Şefi İhsan Kuru, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğr. Gör. İsmail Ertopcu, Amasya Üniversitesi Öğr. Gör. Kübra Erbil, Yalova Üniversitesi Öğr. Gör. Mehmet Emin Tura, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Seher Özçelik, KOSGEB Girişimcisi Tutku Erçakır, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Öğr. Gör. Zeynep Tuç katıldı. Konuşmalarda turizm sektöründe, akademik hayat, rehberlik, gastronomi, işletmecilik ve turizm eğitimi konuları ele alındı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı