REKLAMI GEÇ

Şehit Aralık’ı binler uğurladı

Şehit Aralık’ı binler uğurladı

Hain saldırıda şehit düşen Denizlili Jandarma Komando Er Halil İbrahim Aralık için önce Denizli Yeni Camii’de ardından memleketi Beyağaç’ta tören düzenlendi. Denizli ve Beyağaç’ta düzenlenen törenlere katılan 15 binin üzerinde hemşerisi, şehidi son yolculuğuna alkışlarla uğurladı.

/ DENİZLİHABER / 5 Ekim 2008 Pazar, 00:00

Aktütün baskınınında şehit düşen Jandarma Komando Er Halil İbrahim Aralık, memleketi Denizli’nin Beyağaç İlçesi Kapuz Köyü’nde toprağa verildi. Şehit ailesinin isteği nedeniyle kent şehitliği yerine köy mezarlığına defnedilen Şehit Jandarma Komando Er Halil İbrahim Aralık için ilk tören öğle namazına müteakip Denizli Yeni Cami’de düzenlendi. Törene 15 bine yakın Denizlili katılırken, şehit ailesini Aydın Bölge Jandarma Komutanı Tuğ General Faik Canpolat, Denizli Motorize Tugay Komutanı Tuğ General Ergüder Toptaş, çok sayıda subay, kent protokolü ve DSP Genel Başkan Yardımıcısı Hasan Faik de yalnız bırakmadı.

< ?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

Hastaneden törene

Şehit haberiyle perişan olan Arılık ailesinden anne yüksek tansiyon nedeniyle Elif Ayşe Arılık Beyağaç Devlet Hastanesi, şeker hastası baba Turan Aralık Çameli Devlet Hastanesi’ne, kalp spazmı geçiren dede Muhammet Aralık ise Tavas Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Şehit oğullarını son yolculuğunda yalnız bırakmak istemeyen anne ve baba hastaneden Denizli’de düzenlenen devlet törenine koştu.

Sloganlar ve alkışlarla uğurlandı

Denizli’de şehit törenine katılan binlerce Denizlili, kentte son yılların en büyük kalabalığını oluştururken, cenaze namazı sonrası top arabasına konulan Şehit Jandarma Komando Er Halil İbrahim Aralık, uzun süre alkışlandı. Cenaze törenine katılan öfkeli kalabalık, “Hainler mecliste, şehidimiz burada!, Katil Amerika, Şehitler ölmez Vatan Bölünmez!, İmralı Basılsın Apo Asılsın” gibi terör ve bölücü başı aleyhine sloganlar da atıldı.

Beyağaç 3. şehidini uğurladı

Denizli’de gerçekleştirilen törenin ardından memleketi Beyağaç’a götürülen Şehit Jandarma Komando Er Halil İbrahim Aralık için ilçe merkezinde ikindi namazına müteakip bir cenaze töreni düzenlendi. Buradaki törene katılan binlerce Beyağaçlı da benzer sloganlarla terörü lanetlerken, şehidin naşı daha sonra Kopuz Köyü mezarlığında gözyaşları arasında defnedildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı