REKLAMI GEÇ

Terapide yapılan işler kermesle satışta

Terapide yapılan işler kermesle satışta

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Habib Kızıltaş Psikiyatri Hastanesi’nde tedavi gören hastalara terapi amacıyla verilen el sanatları eğitiminde üretilen el işleri, açılan kermesle satışa sunuldu.

Büşra Kuru / DENİZLİHABER / 6 Mayıs 2016 Cuma, 16:18

PAÜ Psikiyatri Hastanesi ve Pamukkale Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol kapsamında, sağlık kurumunda tedavi gören ve yatan hastalara terapi amaçlı müzik, el sanatları ve spor eğitimleri veriliyor.

denizli-psikiyatri-hastalarinin-yahtigi-el-isleri-sergide-sunuldu-2

Bu eğitimden çocuk ve yetişkin bölümü ile AMATEM’de yatan hastalar yararlanıyor.

Hastaların el sanatları öğretmenleri Havane Barım ve Sibel Başer’in yönetiminde yaptığı el işleri görücüye çıktı. PAÜ Hastanesi Poliklinikleri girişinde kurulan statlarda, hastaların yaptığı el işleri satışa sunuldu. El işleri, PAÜ Hastanesi’nde tedavi gören hastalar, hasta yakınları ve personel tarafından ilgi gördü, satın alındı.

denizli-psikiyatri-hastalarinin-yahtigi-el-isleri-sergide-sunuldu-3

Kurs öğretmeni Havane Barım, kermesten sağlanacak gelirin yeni çalışmalara malzeme alımında kullanılacağını belirterek, “El işleri ile uğraşmak bir şeyler üretmek hastalara iyi geliyor ve mutlu oluyorlar. Hastalar istediği sürece bu eğitimlere devam etmeyi de düşünüyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı