Torununun Soma’da vefatıyla kalp krizi geçiren dede de öldü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Torununun Soma’da vefatıyla kalp krizi geçiren dede de öldü

Torununun Soma’da vefatıyla kalp krizi geçiren dede de öldü

Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden torunu maden mühendisi İbrahim Çelik’in acısına dayanamayıp kalp krizi geçiren 83 yaşındaki Mustafa Güven (83), tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mayıs 2014 Çarşamba, 09:33

Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)

Soma’da 13 Mayıs’ta meydana gelen ve 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayı televizyondan izlerken kalp krizi geçiren Mustafa Güven, yakınları tarafından Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan ve bir süredir yaşam destek ünitesiyle hayata tutunmasına çalışılan Mustafa Güven, doktorların çabalarına rağmen yaşamını yitirdi. Güven’in cenazesinin, bugün öğleyin Ulu Cami’de kılınacak cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verileceği öğrenildi.

Güven’in Soma’daki maden faciasından ilk anda sağ kurtulan, ancak arkadaşlarını kurtarmak için yeniden ocağa girdikten sonra çıkamayıp, yaşamını yitiren torunu maden mühendisi 31 yaşındaki İbrahim Çelik, geçen 18 Mayıs’ta Denizli’de toprağa verilmişti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı