REKLAMI GEÇ

“Yola yorgun ve uykusuz çıkmayın”

“Yola yorgun ve uykusuz çıkmayın”

Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Ona, yaklaşan bayram tatili nedeniyle sürücüleri uyardı. Ona, “Yola yorgun ve uykusuz çıkmayın” dedi.

/ DENİZLİHABER / 18 Eylül 2009 Cuma, 22:11

Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Ona, bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin kısa olmasının, trafik açısından bir avantaj olduğunu belirterek, “Ancak, okulların bayram sonrası hemen başlayacak olması yine yollardaki trafiği hareketlendirecektir. Trafikte istenmeyen olayları yaşamamak için araç kullanırken tüm sürücülerimiz dikkatli olmalı, yola yorgun ve uykusuz çıkmamalı” dedi

Ona, 2008 yılında gerçekleştirilen 9 günlük bayram tatili boyunca meydana gelen 206 kazada 146 kişinin hayatını kaybettiğini ve 649 kişinin de yaralandığını hatırlatarak, “En mutlu günlerimizden biri olan bayramlarda, sevdiklerimizi, kavuşmaya çalıştığımız insanları üzmeye kimsenin hakkı yoktur. Ancak bayramlar, yaşanan trafik kazaları nedeniyle sürekli acılı günlere dönüştü. Son 6 yılda 35 gün Ramazan Bayramı tatili yapıldı. Bu bayramlarda meydana gelen kazalarda 630 kişi hayatını kaybederken, 14 bin 149 kişi de yaralandı. Tüm uyarılarımıza rağmen kazalar hız kesmiyor. Bunda da en büyük sebep hatalı sollama, yorgun, uykusuz araç kullanma, aşırı hız ve mıcırlı yollardır. Yaz sezonu olduğu için mıcırlı yol yapımı oldukça fazla. Onun için tatilden dönecek olan tüm vatandaşlarımız yol yapım ve onarım çalışmalarına, hava durumuna ve sel sularına dikkat edip kazalara sebebiyet vermesinler” dedi.

Ona, “Kendi canınız kadar diğer insanların canları da size emanet edilmektedir. Takdir Allah’tan ama tedbir ve dikkat sizlerden gelecektir. En iyi sürücü hız yapan değil, kaza yapmayan sürücüdür. İyi sürücü yol verir, yol gösterir ve araç kullanırken alkol almaz. Hatalı sollama yapmaz. Kuralları ihlal etmez. Yolunuz, zihniniz ve gözleriniz açık, mübarek bayramınız kutlu ve mutlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı