MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANIYALIM – denizlihaber.com
REKLAMI GEÇ

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANIYALIM

1-nihat-zeybekci-ak-parti-denizli

NİHAT ZEYBEKCİ

Nihat Zeybekci, tütün işçiliğiyle geçimini sağlayan Fatma ve Şükrü çiftinin beşinci ve son çocuğu olarak 1961 yılında Tavas’ın Pınarlar Beldesi’nde dünyaya geldi. Küçük yaşta çalışma hayatıyla tanışan Nihat Zeybekci, ilk ve ortaokulu Tavas’ta, liseyi ise parasız yatılı sınavlarında sağladığı başarıyla Kütahya’da

okuduktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü kazanarak İstanbul’a gitti.

Bugün ekonominin kaptan köşkünde oturan Zeybekci, Tavas’ta ortaokulu bitirdikten sonra babasının, “Oğlum seni bu şartlarda okutmamız mümkün değil” sözlerine rağmen büyük bir gayretle okudu ve ‘nereden nereye’ denebilecek bir başarı öyküsüyle tanındı.

Üniversite yılları boyunca bir dış ticaret şirketinde çalışarak, daha mezun olmadan hem alanıyla ilgili

deneyim kazanan hem de geçimini sağlayan Zeybekci, aynı yıllarda İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

Nihat Zeybekci, daha sonra memleketine dönerek, Denizli’de bir tekstil firmasının ihracat müdürlüğü görevinde bulundu. 1994 yılında ise kendi işini, Turkuaz Tekstil’i kurdu.

Nihat Zeybekci, politikaya atılmadan önce iş adamı ve sanayici kimlikleriyle sektörü yakından tanıma fırsatı buldu. İki dönem Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığını yürüttü. Denizli Platform sözcülüğü, Denizli Sanayi Odası Meslek Grubu Üyeliği yaptı.

2004 mahalli seçimlerinde belediye başkanı olurken ‘Denizli hakettiğini alacak’ diyen ve daima bu sözünün arkasında duran Nihat Zeybekci ile o tarihten günümüze Denizli çok şey kazandı. 2004-2011 tarihleri arasında Denizli Belediye Başkanlığı yaptı. 2009-2012 yılları arasında ise Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde bulundu.

Özü sözü bir olmasıyla, Denizli’ye kazandırdıklarıyla tanınan Nihat Zeybekci, 2011 yılında milletvekili olarak TBMM’de milletine ve devletine hizmetini sürdürdü. Zeybekci şimdi Ekonomi Bakanı olarak

kabinenin en etkili isimlerinden biri.

O yine Denizli için çalışıyor, yine Türkiye için çalışıyor. 25 Aralık 2013 itibariyle, 2023’e dev adımlarla

ilerleyen Büyük Türkiye’nin büyük ekonomisini yönetecek kadrolarının başına geçen Ekonomi

Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti MKYK üyesidir.

İngilizce bilen Nihat Zeybekci, evli ve 4 çocuk babası.


2-mehmet-yuksel-ak-parti-denizli

MEHMET YÜKSEL

Denizli’nin sayılı esnaflarından Mustafa Bey’in oğlu… 1955 yılında Babadağ’da doğdu. Ticareti daha çok küçük yaşlarda, babasının kurukahve dükkânında çalışarak öğrenen Yüksel, Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nu bitirip Kaleiçi’nde ticarete atıldı.

Kısa süre yaptığı memuriyetten sonra 1982 yılından beri özel sektörde. Bu tarihten itibaren Denizli Ticaret Odası’nda çok değişik görevlerde bulundu. En son başkanlık görevine seçildi. Burada büyük

başarılara imza attı. Başarıları TOBB Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığı görevi sırasında da devam etti.

İşadamlığının yanında kültür adamlığı vasfını da taşıyan Yüksel, gençlik yıllarından itibaren milliyetçi

camiada, siyasal partilerde görev yaptı ve bir çok sosyal ve kültürel organizasyonda yer aldı.


3-bilal-ucar-ak-parti-denizli

BİLAL UÇAR

Denizli Acıpayam’a bağlı Kocapınar Köyünde Mehmet ve Ayşe çiftinin yedi çocuğunun ikincisi olarak

1969 yılında doğdu. İlkokulu köyünde tamamladı. Lise yıllarında Denizli İdman Yurdu ve İmam Hatip Lisesi futbol takımında kaleci olarak oynadı.

1989 yılında Denizli İmam Hatip Lisesinden pekiyi derece ile mezun olarak aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Hukuk eğitimi aldığı üniversite yıllarında basın yayın

alanında çalıştı. 1994 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Avukatlık stajını İstanbul’da tamamladı. 1997 yılında memleketi Denizli’ye yerleşerek serbest avukatlık yapmaya başlayan Uçar, daha sonra aktif siyasete atıldı ve AK Parti’nin kuruluşunda görev aldı. 2007 yılına kadar İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Uçar, bu tarihten sonra AK Parti Denizli

İl Başkanı oldu.

2011 Milletvekili Seçimleri sonucunda 24. Dönem Denizli milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet

Meclisi’ne girdi. Adalet Komisyonu Üyeliği ve Malta Dostluk Grubu Başkanlığı yapan Bilal Uçar, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı.

Bilal Uçar, evli ve 3 çocuk babası.

Denizli’nin parlak geleceğini inşa eden en önemli isimlerinden biri olan Mehmet Yüksel, 23. ve 24. Dönem Denizli milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Yeni Türkiye’nin inşası yolunda millete hizmeti sürdürdü.

İngilizce bilen Yüksel, evli ve 2 çocuk babası.


4-nurcan-dalbudak-ak-parti-denizli

NURCAN DALBUDAK

1979’da Afyonkarahisar’da doğdu. Tam bir Denizli aşığı. Pamukkale Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu. 24’üncü dönem Denizli milletvekili olarak TBMM’ne giren Nurcan Dalbudak, 2011 yılında AK Parti Denizli Milletvekili adayı gösterildiğinde kızı Azra Nur henüz 3,5 aylık bir bebekti. Dalbudak, kızı Azra Nur’un bebekliği nedeniyle anneliği ve milletvekilliğini bir arada yürüttü.

O, “Hem çocuklarıma hem de milletimin bana verdiği bu görevlere layık olmaya çabalıyorum. Allah utandırmasın” diyor. Nurcan Dalbudak “İnancımızın gereğini yaşamak konusunda bir özgürlüğe sahip olduğumuz için bu şekilde devam etme kararı aldık. Bu bizim anayasal hakkımız” diyerek, TBMM’ne başörtüsüyle gelen ilk ve en genç üyelerden biri oldu.

AK Parti Denizli milletvekili Nurcan Dalbudak, Meclisin en aktif mensuplarından birisi olarak Meclis Kadın Erkek Eşitlik Komisyonu, Nüfus Kalkınma Grubu Üyeliği ve Benin Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinide üstleniyor.

İngilizce bilen Nurcan Dalbudak, evli ve 2 çocuk annesi.


5-osman-yücelis

OSMAN YÜCELİŞ

1966 yılında Tavas’da doğdu. Çocukluk yılları İstiklal ve Kayalık mahallelerinde geçti. 1974 yılından itibaren çok sevdiği Fesleğen Mahallesi’nde ikamet ediyor.

Denizli Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden sonra PAÜ. Mühendislik Fakültesi’nden1992 yılında Makine Mühendisi olarak başarıyla mezun oldu. Denizli’nin en eski elektrik mühendisi olan

babası Rifat beyin kurduğu aile şirketinde yöneticilik yapıyor.

Daha önce de siyasetle ilgilendi. Fakat asıl siyasi hayatı AK Parti ile başladı. Milletin bağrından çıkan bir siyasi hareket başlatmakta olduğuna inandığı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına arkadaşlarıyla

birlikte “göreve talibiz” diyerek çıktı ve AK Parti’nin Denizli kurucuları arasında yer aldı.

Büyük dönüşüm olarak nitelendirilen 3 Kasım 2002 seçimlerinde Denizli İl Başkanı idi. Daha sonra bir dönemi meclis başkanlığı olmak üzere iki dönem il genel meclisi üyeliği görevinde de bulundu. Yüceliş, ilçe ilçe, köy köy, karış karış Denizli’nin her köşesine hizmet götüren kadroların içinde yer aldı.

Sempatik kişiliğiyle hemşehrilerinin sevgilisi olan Osman Yüceliş evli ve 2 çocuk babası.


6-emin-okkaya-ak-parti-denizli

EMİN OKKAYA

1964 yılında Acıpayam’da doğdu. Yaz aylarında vakti bağdan topladığı üzümleri pazarlarda satmakla, koyun gütmekle geçti.

Liseden sonra Denizli bölgesi futbol hakemi olunca “Hakem olacağına ya hâkim ya da hekim olaydın ya” diye çıkışan babasının sözünü iki etmeyerek yüksek lisans diploması ile Veteriner Hekim oldu. Tarım Bakanlığı’na geçtikten sonra Artvin’de görev yaptı. Acıpayam, Çameli ve Kale’de ilçe tarım müdürlüğü yaptığı sıralarda yüzlerce projeye imza attı.

Bu sayede Kale ilçesi bir zeytinyağı fabrikasına sahip oldu. Çameli Spor Kulübünü kurdu. On parmağında on marifet olan Emin Okkaya, Denizli Tekvando İl Temsilciliği, futbol hakemliği, gazetecilik, köşe yazarlığı, radyo programcılığı ve dizi oyunculuğu yaptı.AK Parti’nin genç neferlerinden, bir trafik kazası sonucu, 16 yaşında ebedi âleme uğurladığı oğlu Oğuzcan’ıyla

birlikte milletvekili adaylığına karar verdi.

Şimdi bu kararını yerine getiriyor, veteriner hekim olarak daima hizmetlerine koştuğu hemşehrilerinden bu kez TBMM’nde temsilcileri olarak hizmet vermek için destek bekliyor.

İngilizce bilen Emin Okkaya, evli ve 3 çocuk babası.


7-peral-uluköy-denizli

PERAL ULUKÖY

Denizli’nin Çal ilçesinden olan babasının memuriyeti nedeniyle 1972’de İzmir’de doğdu. Okumayı çok seven Uluköy, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olarak eczacı oldu. Memleketi Denizli’ye dönüp serbest Eczacılık yapmaya başladı.

Okuma aşkı onu bu kez de Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne öğrenci yaptı. Hazırlık sınıfındayken eşiyle tanışıp evlilik kararı alınca okul hayatına ara verdi, 2009 yılında oğlunun dünyaya

gelmesinden sonra çocukların gelecekleri için ülkenin sorunlarıyla daha yakından ilgilendi. “Ben de elimi taşın altına koymalıyım” diyerek, AK Parti’de aktif olarak siyasete başladı.

Denizli İl Kadın Kolu Başkanlığı yaptı. Okuma aşkından da vazgeçmeyen Peral Uluköy, bu kez Anadolu

Üniversitesi’nde Sosyoloji okumaya başladı. 2013 yılında kızının dünyaya gelmesinin ardından arkadaşları ile Şefkat Kahramanları Derneğini kurdu. Uluköy, bunun yanı sıra Denizli Çölyak Derneği ve Denizli Down Sendromlular Derneği’nde çalışmalarını sürmekte.

İngilizce bilen veOsmanlı Türkçesi de okuyabilen Peral Uluköy, hemşehrilerinin vekili olarak, TBMM’de başarmak istediği kutlu görevlere talip.

Peral Uluköy, evli ve 2 çocuk annesi.

Yorumlar kapalı.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANIYALIM

2023 DENİZLİ VİZYON PROJELERİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Hacıkaplanlar mahallesi Fevzi Çakmak Bulvarı Acıpayam Asfaltı Üzeri No:98 Kat:3 Pamukkale Denizli

Telefon: 263 78 78

AKPARTİ FACEBOOK

AKPARTİ TWİTTER

AKPARTİ İNTERNET SİTESİ