REKLAMI GEÇ

Zeybekci, ekonomiyi eleştirenlere ‘cahiller’ dedi

Zeybekci, ekonomiyi eleştirenlere ‘cahiller’ dedi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantıda sanayici ve işadamlarıyla bir araya geldi. Bakan Zeybekci, Türkiye’yi dalgalanma ve kırılgan ekonomi gibi açıklama yapan yabancıları “cahil” olarak nitelendirdi ve ekonomiyi bilmediklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ekim 2015 Cuma, 10:23

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantıya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanı sıra Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, AK Parti Milletvekilleri Bilal Uçar ve Mehmet Yüksel ile çok sayıda işadamı ve sanayici katıldı.

Toplantıda Türkiye’nin ekonomik değerlendirmelerini yapan Zeybekci, dalgalar ve kırılgan ekonomi gibi açıklama yapan yabancıları eleştirdi. Bakan Zeybekci, “Bakın, her Allah’ın günü söylüyorlar ya, Türkiye’de yaklaşan dalgalar, kırılgan ekonomi, etrafımızda ateş çemberi, etrafımızdaki tüm bu vakalar maalesef bölücü terör örgütünün son dönemlerde yoğunlaştırdığı terör eylemlerine rağmen bu yabancılar hiçbir şey bilmiyorlar ha, bunlar kör, anlamıyor” diyerek, şunları söyledi:

“2014 yılında dünyada doğrudan yabancı sermaye akışı yüzde 16 düştü. Bakın finans, faiz, banka piyasaları değil, doğrudan yabancı sermaye yatırımları dünyada yüzde 16 oranında düştü. Türkiye’de yüzde 3’ün üzerinde arttı. Bu yabancılar, Türkiye’nin şu anda birilerinin o sözlerine baktığımız zaman 2015 yılında Türkiye’nin kapısından bile geçmemeleri lazım, dedik ya bunlar bilmiyor işi. Bunlar birde zaten bilmiyorum yani o kadar cahil, ekonomiyi de okumamışlar galiba.”

denizli-ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-ekonomi-elestirenlere-cahiller-dedi-ic

“BENİM PATRON İŞİNE DEVAM EDİYOR”
Türkiye ilk 8 ayda gelen doğrudan yabancı yatırımların yüzde 35,5 arttığını kaydeden Zeybekci, “Bunu Türkiye’nin gelecek vaat eden ülke potansiyelinin altını çizmek için söylüyorum. Ne olur işinize devam edin. Ben öyle söylüyorum” dedi.

Konuşmasına eşi Ayşen Zeybekci’yi kast ederek devam eden Bakan Zeybekci, “Benim patron işine devam ediyor, yatırımlara devam ediyor, o da iş kadını olarak bizleri yalnız bırakmadı” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Bakış Açısı   -  Bağlantı 23 Ekim 2015, 21:10

Ekonomi ile KARA PARA (KİRLİ PARA) arasındaki ilişkiyi açıklar mısınız. NEDEN BU PİS PARA BU ÜLKEYE RAHATÇA GİRİP ÇIKIYOR? VERGİ VERMEYENLER KİM?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı