REKLAMI GEÇ

Korkmayın! Korku imparatorluğunu yıkmak sizin elinizde

Korkmayın! Korku imparatorluğunu yıkmak sizin elinizde

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Aday Adayı Kazım Arslan, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 94. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Büyük Şair’in İstiklal Marşı’ndaki ilk cümlesinde dediği gibi “Korkmayın” bu korku imparatorluğunu yıkmak sizin elinizde” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mart 2015 Perşembe, 14:46

CHP Denizli Milletvekili Aday Adayı Kazım Arslan İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 94. Yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Arslan, “Bağımsızlığımızın simgesi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 94. yıldönümünü yürekten kutluyorum. Ülkemizin tam bağımsız olması noktasında her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğumu bildirmek istiyorum. Merhum şair Mehmet Akif Ersoy’un da söylediği gibi inşallah bundan sonra ülkemizin bir daha İstiklal Marşı yazılacak bir noktada olmamasını temenni ediyorum. Bunun için elimizdeki bütün imkanları seferber edeceğimi, her türlü çalışmayı ve her türlü fedakarlığı yapacağımı bir kez daha yinelemek istiyorum. Laik Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması ve müdafaa edilmesi içinde herkesi göreve çağırıyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) iktidarının en büyük hedefinin Türkiye’nin tam bağımsızlığı olduğunu vurgulayan Arslan, “Bizler bu amacımız uğruna bütün fedakarlıkları yapıyor ve siyasi mücadelemizi hız kesmeden sürdürmeye devam ediyorum. Türkiye 13 yıllık bir iktidar döneminde karanlık bir çağa girmiş, özgürlükleri kısıtlanmış, eğitimsel bir çöküş yaşamış ve fakirleşmiştir. Ortaya çıkan tablo tam bir borç sarmalı durumudur. Bu şartlar altında vatandaşlarımızın huzur dolu bir yarına bakmaları imkansızdır. Her yeni güne ülke gündeminde olan karanlık oyunlarla uyanan Türk milleti, bu kaos ortamında yaşamanın bedelini 13 yıldır çok ağır bir şekilde ödemektedir. Her gün bir yolsuzluk ve hırsızlık haberi, her gün bir cinayet, her gün kadına şiddet haberleriyle uyandığımız bir Türkiye’de yaşıyoruz, CHP iktidarının gelmesi halinde yapacağımız düzenlemeler ile vatandaşlarımız özgür bir hayat sürecek ekonomik kalkınma yaşayacak, işsize iş bulunacak herkesin çalıştığı ve kazandığı bir Türkiye olacaktır. Bu amaçlar doğrultusunda bizler elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan bu yönde destek bekliyoruz. Bu karanlık dönemi geride bırakmak için bütün vatandaşlarımızın CHP’de kenetlenmesini,partimizi iktidar etmek için çalışmasını ve oy veresini istiyorum.Bizler sizlere sunduğumuz çözüm önerileri ile Aydınlık yarınları vaat ediyoruz. Seçim sırası artık sizlerdedir” dedi.

Türkiye’nin yaklaşık 13 yıldır uygulanan rejim ile karanlık oyunların içine çekilmeye çalışıldığın belirten Arslan, “Türkiye’deki bütün yurttaşlarıma ve hemşerilerime sesleniyorum. Gelin hep birlikte ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunu bozalım. Bugünkü siyasi oyunlardan uzak kalarak CHP iktidarına bir şans verelim ve 7 Haziran’da iktidarı sandığa gömerek CHP iktidarında aydınlık yarınlara birlikte çalışıp birlikte kavuşalım. Merhum şairimizin dediği gibi İstiklal Marşı’ndaki ilk cümlesinde dediği gibi “Korkmayın” bu korku imparatorluğunu yıkmak sizin elinizde diyerek sözlerime son verirken, 94 yıl önce bugün kabul edilen İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum ve tam bağımsız bir Türkiye yaratmak için, CHP iktidarında buluşmak üzere hepinize sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

KAZIM ARSLAN KİMDİR?

NEDEN ADAY ADAYI OLDUM

MİSYONUM

SEÇİM OFİSİ İLETİŞİM

Adres: Altıntop Mahallesi Belediye arkası 835. Sokak  Merkezefendi / Denizli
Telefon: 0 258 265 76 06
Faks: 0 258 265 76 07
Cep: 0 532 217 38 48

re_facebookre_twitterre_instegram