Bölge illerden Buldan Türlübey yangınına takviye ekipler gönderildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bölge illerden Buldan Türlübey yangınına takviye ekipler gönderildi

Bölge illerden Buldan Türlübey yangınına takviye ekipler gönderildi

Buldan’ın Türlübey Mahallesindeki orman yangını giderek büyüyor. Yangına çevre illerden gelen takviye ekipler de destek veriyor. Kontrol altına alınamayan alevleri söndürmek için ekipler ve vatandaşlar tüm imkanlarını seferber ediyor.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 2 Ağustos 2021 Pazartesi, 15:42

Buldan’ın Türlübey Mahahlesi’nde çıkan orman yangını giderek büyüyor. Yangına Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler ile Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipleri yanı sıra, Isparta, Manisa ve Afyonkarahisar gibi çevre illerdeki ekipler de destek veriyor.

Bölgeye sevk edilen ekipler alevleri kontrol altına almak için yoğun mücadele veriyor. Bölge halkı da kendi imkanlarıyla söndürme çalışmalarına katılıyor.

Üç tarafı ormanla çevreli olan Türlübey Mahallesindeki orman yangınının yerleşim yerine sıçramaması için tüm imkanlar seferber ediliyor. Yangına bölge illerden de takviye ekipler sevk edildi.

Buldan’daki yangın kontrol altına alınamıyor

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı