REKLAMI GEÇ

Gizemli hayırsever Buldan’da 20 kişinin bakkal borcunu kapattı

Gizemli hayırsever Buldan’da 20 kişinin bakkal borcunu kapattı

Son dönemde Denizli’nin farklı yerlerinde rastlanan gizemli hayırsever Buldan’da bir bakkala borcu olan 20 kişinin borcunu ödedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Nisan 2020 Cuma, 14:01

Buldan’ın Yalçınkaya Mahallesi’nde bir hayırsever, Havva Çamoğlu’nun işlettiği mahalle bakkalına gelerek veresiye defterindeki borçların hesaplamamasının istedi.

Çamoğlu, bakkala borcu olan 20 kişinin hesaplarını topladı. Gizemli hayırsever miktarı açıklanmayan borcun tamamını ödedi.

Borçları ödeyen kişiyi ilk kez gördüğünü ifade eden Hava Çamoğlu, “Öğle saatlerinde daha önce görmediğim orta yaşlarda bir adam bakkala gelip mahallede bakkala borucu olanların borçlarının hepsini hesaplamamı istedi. Ben de 20 kişinin borçlarını hesapladım, o da tüm hesapları silmemi söyledi ve borçları ödedi. 4 yıldır bakkal işletiyorum ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım” dedi.

Borcu olan kişilere durumu anlattığında çok sevindiklerini ifade eden Çamoğlu, “Mahallemizde işleri iyi gitmeyen ve işsiz kalan çok insan var. Böyle bir dönemde mübarek Ramazan ayında hem müşterilerimi hem beni çok sevindirdi” diye konuştu.

Yakın zamanda Denizli’nin farklı noktalarında ortaya çıkan gizemli hayırseverler, Dokuzkavaklar, Uzunpınar ve Serinhisar’da bakkal borçlarını kapatmıştı.

(Kaynak: Buldan’da Yaşam Gazetesi)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı