REKLAMI GEÇ

Bakan Zeybekci, Honaz Tüneli’nde incelemede bulundu

Bakan Zeybekci, Honaz Tüneli’nde incelemede bulundu

Ekonomi Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Denizli-Antalya Çevre Yolu Projesi’nin en önemli ayağı olan Honaz Tüneli inşaatında incelemede bulunup, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Zeybekci, Denizli-Antalya Çevre Yolu’nun gelecek yıl sonbahar aylarında hizmete açılacağını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Ağustos 2015 Pazar, 10:01

Ferah IŞIK / HONAZ (DHA)
İstanbul’da şirketi adına yalı aldığı haberiyle gündemde olan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye, incelemeleri sırasında Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel ve Bilal Uçar, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ve AK Parti İl Başkanı Şahin Tin eşlik etti.

Tünelin açılan bin metrelik bölümünde incelemede bulunan Bakan Zeybekci, “Denizli, Ege Bölgesindeki karayollarının kavşak noktasında. İzmir, Ankara, Antalya, Muğla ve Aydın turizm havzası. Denizli de bu havzanın tam ortasında. İzmir-Ankara Çevre Yolu’nun birinci etabı bitti. Ankara-Antalya Çevre Yolu için ikinci bölümün ihalesi yapıldı. Denizli-Antalya Çevre Yolu’nda çalışmalar hızla sürüyor. Honaz Dağı’nın eteklerinden geçecek olan ve her biri 2 bin 500 metre uzunluğundaki iki tünelin yapımı sürüyor. Tünellerimizde toplamda bin metrelik bir üretim yapılmış durumda” dedi.

ic-1

Bir sevindirici haberin de Tavas güzargahından geldiğini, yüklenici firmanın karşı taraftan 10 gün içinde işe başlamış olacağını belirten Zeybekci, “Bütün bunların sonucunda yaklaşık 1 yıl içinde, 2016 yılının sonbahar aylarında tünelleriyle beraber çevre yolunun tamamı bitmiş olacak. Bu yol Denizli ve ülkemiz için çok önemli. Denizli ve Türkiye muhteşem bir yola kavuşmuş olacak. 5 bin metre uzunluğunda tüneller yapmak, Türkiye’de sıradan işler haline geldi” diye konuştu.

Bakan Zeybekci, gazetecilerin İstanbul’da satın alınan yalı ile ilgili sorular üzerine, yanıt vermeyeceğini belirtip, bu konuda kapsamlı açıklamayı hafta içinde yapacağını söyledi.

denizli-ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-nin-golgesi-abdulkadir-uslu-anons

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı