REKLAMI GEÇ

Muhtar Aras: Çok üzgünüm

Muhtar Aras: Çok üzgünüm

1 Kasım Genel Seçim sonuçlarının alınmasının ardından, facebook hesabından yaptığı küfür içerikli paylaşımından dolayı ifadesi alınan Fesleğen Mahalle Muhtarı Semiha Can Aras, “Mesajım Ak Partililere veya Ak Partiye oy verenlere değil. Yalnızca bir kişinin ‘vatan hainleri kaybetti’ paylaşımına karşı verilmiş yanıttı. AK Partililerden özür dilerim” dedi.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 5 Kasım 2015 Perşembe, 15:45

Denizli, 1 Kasım Genel seçiminin sabahı bu tartışma ile uyandı. Fesleğen Mahalle Muhtarı ile Deliktaş Mahalle muhtarı arasında geçen ve küfürleşmeye vatan diyalog, Denizli kamuoyunda yankı buldu. Fesleğen Mahalle Muhtarı Semiha Can Aras’ın facebook hesabından seçim sonuçlarıyla ilgili yapılan yorumlara karşı küfür içerikli yanıt verdiği gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında soruşturma açıldı.

Karakola çağrılıp ifadesinin alındığını söyleyen Muhtar Aras, “Karakoldaki ifademde de söyledim. Ben pişmanlık duyacak bir şey yapmadım. Ancak olayın bu boyuta taşınmasından dolayı çok üzgünüm ve Ak Partililerden, Ak Partiye oy verenlerden özür dilerim” dedi.

TAHRİK ETTİLER
Fesleğen Mahallesi’nde 3 dönem seçilmiş muhtar olarak görev yaptığını vurgulayan Aras, “Benim nasıl çalıştığımızı herkes bilir. 7 gün 24 saat mahallem ve mahalle sakinlerimin hizmetindeyim. Ancak benim siyasi görüşümü de herkes bilir. Türkiye’de bugün Cumhurbaşkanı bile siyaset yaparken biz muhtarların siyaset yapması suç olmasa gerek. Benim siyasi görüşümü bilen, 1 Kasım seçim günü sandık sonuçları açıklanmaya başladığı andan itibaren sosyal medyadan yapılan yorumlar beni tahrik etti. En son Deliktaş Mahalle Muhtarı’nın ‘vatan hainleri kaybetti’ sözü beni çileden çıkardı ve cümleyi yazdım. Bunu yazarken de küfür anlamında değil, halk arasında söylenen kalıplaşan bir deyim olarak kullandım. O söz yalnızca bir kişiye yönelik söylendi. Mahallemde bana oy veren Ak Partililerin olduğunu biliyorum. Ben onlara neden küfür edeyim ki. Ayrıca, benim yazdığım suç ise, Ak Partiye oy vermeyenler için kullanılan ‘vatan haini’ ifadesi suç değil mi? Bunun bu kadar uzaması ve karakollara çağrılmamın tek bir açıklaması var, benim başarımı çekemiyorlar. Hizmetlerimi kıskanıyorlar” diye konuştu.

denizli-feslegen-mahalle-muhtari-aras-ic

TEŞEKKÜR MESAJLARI DA ALIYORUM KÜFÜRLÜ MESAJLAR DA
Muhtar Semiha Can Aras, o günden beri telefonlarının susmadığını söyledi. Telefon açıp küfür edenin de, teşekkür edenin de olduğunu söyleyen ArasIn gözleri mesajları okurken doldu.

Aras, “O günden beri telefonlarım susmuyor. Arayıp teşekkür edenler, yanımda olduklarını söyleyenler var. Ama bunun yanında arayıp veya cep telefonuma mesaj atarak küfür eden de var. Şimdi bekliyorum. Soruşturmanın sonucunu bekliyorum. Daha sonra ben de hakaret davası açacağım. Tüm mesajları saklıyorum” dedi.

ANONS-1

Yorumlar

Denizli   -  Bağlantı 6 Kasım 2015, 09:36

öyle demedim dedin mi her şey bitiyor demi? ne oldu facebook sayfandan kaldırmışsınız paylaşımları. bugün de cumalaşma mesajları koymuşsunuz. yakında tarikata da girersiniz. ne güzel dünya hakaret et sonra etmedim de olsun bitsin.

ismail arısoy   -  Bağlantı 6 Kasım 2015, 09:01

muhtar hanım yalan söylüyor.kendisi paylaşımını 20.38 de yapmış.deliktaş muhtarı 22.30dan sonra bahsettiği paylaşımı yapmış.ilk önceleri pişman değilim özür dilemem diyordu ne olduda şimdi çarketti anlamadım.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak