REKLAMI GEÇ

TÜRKÇEVİZYON’A GECİKMELİ FİNAL

TÜRKÇEVİZYON’A GECİKMELİ FİNAL

Denizli’de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Vali Abdülkadir Demir’in eşi Nurtaç Demir ile koruma polisinin üzerine spot ışığı düşüp, yaralanması ve yoğun yağmur yağışı nedeniyle ertelenen Türkçevizyon finali dün gece gerçekleşti. Rafet El Roman ve Ezo’nun konuk sanatçı olarak katıldığı Final Gecesi’nde, Türkçevizyon’a katılan22 ülkeden 22 sanatçı şarkılarını Türkçe olarak seslendirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Eylül 2014 Pazartesi, 09:55

Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)
Dün yapılması planlanan final gecesine katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Vali Abdülkadir Demir’in eşi Nurtaç Demir ile koruma polisinin üzerine spot ışığı düşmesi büyük üzüntü yarattı. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından Ayşen Zeybekci ve Nurtaç Demir sabah taburcu edildi. Üzücü olayın yaşanması ve yağmur yağışı nedeniyle ertelenen final gecesi bu gece yapıldı

Pamukkale’deki Hierapolis Antik Tiyatrosu’nda dün yapılması planlanan ‘5. Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali’ Türkçevizyon 2014’ün Gala Gecesi kötü hava muhalefeti yüzünden Pamukkale Üniversitesi kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Denizli Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı ve bu yıl 5’ncisi düzenlenen Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali’nde (Türkçevizyon) Pamukkale Üniversitesi Spor salonunda 22 ülkeden katılan sanatçılar, Türkçe şarkılar seslendirdi. Final gecesi sonunda Rafet El Roman konser verdi.

Gecede Azerbaycan, Avusturya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Irak-Kerkük, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Moldovadenizli-turkcevizyon-final-icjpg Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi, Özbekistan, Romanya, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti, Türkmenistan, Sincan Uygur Özerk Bölgesi, Ukrayna Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Yunanistan olmak üzere 22 ülkeden 22 sanatçı şarkılarını Türkçe söyledi. Sanatçılar, Ayşen Zeybekci ve Nurtaç Demir’e geçmiş olsun dileklerini iletip, çiçek gönderdi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Türkçe’nin tanıtımını ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla yapılan organizasyonda yaşanan kazadan dolayı üzüldüklerini belirterek, “Bakanımızın eşi ve valimizin eşinin durumları çok iyi olması bizi sevindirdi” dedi. Final gecesinin sonunda ünlü sanatçı Rafet El Roman sevilen şarkılarını söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak