REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’nden veteriner desteği

Pamukkale Belediyesi’nden veteriner desteği

Pamukkale Belediyesi, önemli bir turizm ilçesi olmasının yanı sıra, sınırları içerisinde gerçekleştirilen tarım ve hayvancılığında gelişimine de büyük destekler sağlıyor. Pamukkale Belediyesi Başkanı Avni Örki “Bizler sadece bir alana değil, ilçemizin tamamına hizmet sunarak, tüm halkımıza destek veriyoruz. Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımıza ücretsiz olarak veterinerlik danışma hizmeti veriyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Haziran 2019 Cumartesi, 17:32

Pamukkale’de yaşayan vatandaşların huzuru, güveni ve mutluluğu için mesai kavramı olmaksızın birçok alanda hizmet veren Pamukkale Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında besicilere destek sağlıyor. Pamukkale ilçesinde besicilik yapan vatandaşlara ücretsiz Veteriner Danışmanlık Hizmeti veren Pamukkale Belediyesi, besicilerin yüksek verim ve kazanç elde etmesi için yoğun mesai harcıyor. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün vermiş olduğu Veteriner Danışmanlık Hizmetiyle, ilçedeki 2 bine yakın besiciye birçok konuda danışmanlık hizmeti veren veteriner hekimler, rutin olarak 61 mahallede bulunan besihanelerde gerekli kontrol ve incelemeleri yaparak besicilerin daha sağlıklı, yüksek verimli ve kaliteli üretim yapabilmeleri için bilgilendirme ve yönlendirme yapıyorlar. Veteriner hekimler ahır, kümes gibi hayvancılık işletmelerinin hijyen ve fiziki koşulları, hayvan besleme, yem katkı maddeleri, gübre yönetimi, hayvan hastalıklarının önlenmesi için alınması gereken tedbirler ile ilgili bilgilendirme yapıyor.

“ONLAR OLMASA ZORLANIRIZ”
Pamukkale Belediyesi’nin vermiş olduğu Veteriner Danışmanlık Hizmetinden oldukça memnun olan Pamukkaleli besiciler, bu çalışmadan dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye ve Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür etti. Verilen hizmetin oldukça yararlı olduğunu belirten Besici Mustafa Demir, “Pamukkale Belediyesi’nden gelen veteriner arkadaşlardan gerçekten çok çok memnunuz. Bizleri bilmediğimiz konularda yönlendiriyorlar ve hayvanlara nasıl bakıp, yetiştireceğimizi izah ediyorlar. Sık sık gelip kontrol ediyorlar. Biz de onların tarif ettiği şekilde yapıyoruz ve sıkıntımız da yok. Bilhassa hayvanların sağlık ve problemleri ile yakından ilgileniyorlar. Çok şükür hayvanlarımız çok iyi, onlar olmasa, yönlendirmese gerçekten zorlanırız. Onlardan aldığımız bilgilere göre hareket ediyoruz. Bu hizmetten dolayı Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye ve veteriner arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HER KESİMİN YANINDAYIZ”
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, belediye olarak besicilere yönelik bu ücretsiz hizmetle modern hayvancılık tekniklerinin kullanılmasını sağlayarak, verimliliğin ve kalitenin artırılmasını hedeflediklerini ifade ederek, “Bu çalışmayla, hayvan sağlığının korunmasıyla birlikte daha verimli, daha yüksek kazanç elde edilmesi hedefleniyor. Besihanede bulunan hayvanların beslenmesi, ahır düzeni, hayvanların barınması ve besicilerin diğer birçok talep ettiği sorunlarda ücretsiz danışmanlık hizmeti veren profesyonel ekibimizle, besicilerimize danışmanlık hizmeti, veriyoruz. İlçemizde yaşayan her kesimden vatandaşımızın mutluluğu için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Haziran 2024 Cumartesi 19 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 18 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 19 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 21 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 21 37Gökgürültülü Sağanak Yağışlı