Koca çınar yaşayacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Koca çınar yaşayacak

Koca çınar yaşayacak

Tavas’ın Tekkeköy Mahallesi sakinlerinin, yıldırım düşmesi sonucu hasar gören 9 asırlık çınar ağacının kurtarılması yönündeki çağrısına yanıt, Denizli Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Doğal Kaynaklar ve Kültür Varlıkları Müdürlüğünden geldi. Koca çınar’ı kurtarmak için ne gerekiyorsa yapılacak.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 3 Temmuz 2014 Perşembe, 11:55

Denizlihaber.com’un manşetine taşıyarak, Tekkeköy Mahallesi’ndeki Mustafa Baba Türbesi’nin bahçesinde bulunan 890 yıllık çınar ağacının yıldırım düşmesi sonucu hasar gördüğünü duyurmuş ve mahalle sakinlerinin “Kurtarın” çağrısına yer vermişti.
denizli-tavas-cinar-agaci-anons
Tekkeköy Mahallesi’ndeki Mustafa Baba Türbesinde sekiz yıldır “türbedarlık” yapan Cafer Sadık Allın’ın, “Birkaç kez yetkililere bildirdik. Ancak en son 1991 yılında gelip, incelediler ve yaşının 867 olduğunu tescilleyip gittiler. Sonra bir daha ağaç ile ilgilenen olmadı. Yetkililerden yardım bekliyoruz” çağrısına yanıt geldi.

Denizli Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Doğal Kaynaklar ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü yetkilileri, dev çınar ağacını yerinde inceledi. Genişliği 10 metreyi geçen çınar ağacının kurtarılması için proje hazırlanacağı bildirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Kasım 2021 Pazar 10 17Sağanak Yağışlı
29 Kasım 2021 Pazartesi 10 18Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
30 Kasım 2021 Salı 9 12Kuvvetli Sağanak Yağışlı
1 Aralık 2021 Çarşamba 0 6Karla Karışık Yağmurlu
2 Aralık 2021 Perşembe -3 10Çok Bulutlu