REKLAMI GEÇ

Öğretmenler Akademisyenlerle Buluşuyor

Öğretmenler Akademisyenlerle Buluşuyor

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi işbirliği çerçevesinde öğretmenlere yönelik seminerler devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Eylül 2014 Çarşamba, 11:16

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile İmam Hatip Okulları Meslek Dersleri öğretmenlerine mesleki çalışmalar kapsamında “Din Eğitiminde Öğretmenin Rolü ve Sorumluluğu, Arapça Öğretimi ve Arapça Öğretiminde Mesleki Gelişim” konularında seminer verildi.

Merkezefendi İlçesi Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen seminere İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ali Şahinarslan, semineri veren PAÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Kemal Göz, Yrd.Doç.Dr. Fatih İbiş, Yrd.Doç.Dr. Nuh Savaş ve öğretmenler katıldı.

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz seminerde yaptığı konuşmada “Değerli hocalarım ve siz meslektaşlarımla bir araya gelmek bizleri mutlu ediyor. İmam Hatip Okullarını prefabrik binalardan sonra hak ettiği modern ve teknolojik bir binalara kavuşturmaya devam ediyoruz.
İlimizde eğitimde dahil her alanda hızlı bir gelişme var. Eğitim alanındaki hızımızın daha da artması gerektiğine inanıyorum. Geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımıza daha güzel mekanlarda eğitim öğretim yaptırmak zorundayız. Bunları yapamadığımız sürece hem vicdani hem de dini sorumluluklarımızı yerine getiremediğimizi kabullenmiş oluruz. Binanın güzel olması yetmiyor, içerisindeki öğrencilerimizin tam kapasite ile eğitim öğretim görmesi gerekir. Eğitim toplumun tüm bireyleri arasında konuşulan en büyük ortak noktadır. Öğretmenlerimiz eli öpülesi kişilerdir. Benim kanaatimde iyi kötü öğretmen yoktur. Hazırlıklı veya hazırlıksız öğretmen vardır. Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyor, değerli hocalarıma verecekleri seminerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Müdür Oğuz’un konuşmasının ardından Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri sunum eşliğinde öğretmenlere seminer verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı