Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışması sonuçlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışması sonuçlandı

Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışması sonuçlandı

‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Nisan 2018 Perşembe, 14:53

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, görsel ve edebi alanda düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışması birincileri ödüllerini aldı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Bina Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdür Ramazan Yılmaz, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Yeşilay Şube Başkanı Bünyamin Yakar ile yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Eğitimciler olarak görevimiz eğitim öğretimdir. Öğrencilerimizi iyi yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Sizleri her yönden donanımlı bir nesil olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ancak tüm bunların yanında sağlıklı ve bağımlı olmayan birer birey olmanız en öncelikli hedeflerimizdendir. Bağımlılıkla mücadelede en büyük görev anne-baba ve öğretmenlerimize düşmektedir. İlimizde 200 bin öğrencimiz var. Çağımızın en büyük bağımlılığı teknoloji bağımlılığıdır. İlimiz her alanda başarılı bir il. Başarılarımızı daha da yukarı taşımak için bağımlı olmayan sağlıklı ve okuyan nesiller yetiştirmemiz gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Yarışma Görsel ve Edebi olarak iki kategoride düzenlendi. Yarışmada il birincisi olan öğrenciler 500 TL para ödülü kazandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı