REKLAMI GEÇ

Denizli OSB sanayicileri bilgilendiriyor

Denizli OSB sanayicileri bilgilendiriyor

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nden sanayide farklı sektördeki birçok firma “Enerji İzleme ve Enerji Kayıplarının Tespiti” konulu seminerle bilgilendirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Eylül 2023 Çarşamba, 10:00

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (DOSB) ve enerji firması iş birliği ile “Enerji İzleme ve Enerji Kayıplarının Tespiti” konulu seminer, Net Enerji yönetim kurulu başkanı Güray Erden’in anlatımıyla tekstil sektörü başta olmak üzere farklı sektördeki birçok firmanın katılımıyla gerçekleşti. Seminerde enerji verimliliğinin önemi, net 0 konsepti, ülkemizde karbon emisyonu ve enerji verimliliği üzerine oluşturulan yasal yapılar, ETS, ISO50001, Enerji Bakanlığı ve teşvikleri, teknik yapılardan enerji etüdü, enerji verimliliği tanım ve tespiti, ölçüm, verimlilik konusunda yaşanan problemler, izleme çözümlerinde donanım, yazılım, uzaktan enerji yönetimi ve net enerji örnek çalışmaları yer aldı.

Etkinliğe katılan tüm firmalara özel hazırlanacak olan GAP (Enerji Kayıplarının Tespiti) analizi ile mevcut profillerini inceleme, enerji verimliliği konusunda hedeflenebilir potansiyellerini görme imkanı sağlanmış olacak.

“EĞİTİM VE SEMİNERLERLE SANAYİCİLERİMİZ BİLGİLENDİRİLİYOR”
Bu dönemde enerjide doğru planlama ve enerji verimliliğinin çok daha önemli hale geldiğinin altını çizen Denizli Organize Sanayi Müdürü Ahmet Taş, “Yıl boyunca planladığımız ve sık sık düzenlediğimiz bu tarz eğitim ve seminerlerle sanayicilerimizi bilgilendiriyor ve bilinçlendiriyoruz. Günümüzde hem çevre ile alakalı hem de ekonomik olarak büyük önem taşıyan enerji verimliliği konusunda düzenlediğimiz bu seminere katılım gösteren tüm firmalara ve DOSB yönetimine emekleri için teşekkür ederiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: dosb@dosb.org.tr

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83