REKLAMI GEÇ

İsviçre’deki yatırım fırsatları Denizli OSB’de masaya yatırıldı

İsviçre’deki yatırım fırsatları Denizli OSB’de masaya yatırıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde, İsviçre’de yatırım imkanları toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ekim 2023 Perşembe, 17:34

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Müdürlüğü ve Tim Swiss GmbH işbirliğiyle “İsviçre’de yatırım imkanları” toplantısı gerçekleşti.

Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda toplantıya Tim Swiss GmbH uzmanları katıldı. İsviçre’nin dünyanın yatırım yapılabilecek en iyi ülkeleri arasında yer aldığını dile getiren TİM Swiss Danışmanlık Firması kurucusu İlknur Timur’un sunum yaptığı bilgilendirme toplantısında, İsviçre ekonomisinin ihtiyaçlarından yatırım avantajlarına, Türkiye-İsviçre arasındaki ticari ilişkilerden ithalat-ihracat potansiyeli ve ticaret kalemlerine uzanan konular hakkında bilgiler verildi.

Sunumunda önce İsviçre’nin ekonomik ve sosyal yapısına değinen Tim Swiss GmbH Yetkilisi İlknur Timur, ardından Türkiye ile İsviçre arasındaki ticari ilişkileri ele alıp son olarak da birçok ülkenin yatırımlarında ilk sırada yer alan İsviçre’de yatırımın avantajlarını anlattı.

Gelişmiş, istikrarlı, bağımsız ekonomi, nitelikli iş gücü – düşük işsizlik, Made in Swiss prestiji, Lojistik avantajlar, Ar-Ge & İnovasyon yoğunluğu, Üniversite-Sanayi işbirliği imkanları, sağlam altyapısı ile dünyanın finans merkezi, güçlü ve şeffaf bankacılık, Euro Bölgesi ile pozitif sıkı ilişkiler, cazip vergi rakamları gibi imkanların anlatıldığı toplantının sonunda gerçekleştirilen soru-cevap bölümünde ise katılımcıların konu ile ilgili merak ettiği ve öğrenmek istedikleri detay konular hakkında sorulan sorulara cevaplar verildi. DENİZLİ (İHA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

M.Abdülkadir Uslu

Yönetim Kurulu Başkanı

OSB Müdürü

Ahmet TAŞ

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü

İletişim

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Adres: Yaşar Öncan Caddesi No: 1

Honaz - Denizli / TÜRKİYE

Tel: +90 258 269 10 02  

  Faks: +90 258 269 10 01  

  E-mail: dosb@dosb.org.tr

Önemli Telefonlar

İtfaiye : 110

Elektrik - Su - Arıza :187 & 269 25 91

Jandarma : 169 10 83