REKLAMI GEÇ

Denizli Fashıon Week Gala Defilesi ile Modanın kalbi Denizli’de atacak

Denizli Fashıon Week Gala Defilesi ile Modanın kalbi Denizli’de atacak

Denizli, 24 Kasım akşamı önemli bir organizasyona sahne olacak. Denizli Ticaret Odası bünyesinde faaliyet gösteren Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi kursiyerlerinin 6 aylık eğitimleri boyunca hazırladıkları tasarımlar, Denizli Fashıon Week Gala Defilesi ile sunulacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Kasım 2017 Salı, 08:14

Denizli Ticaret Odası, sektörlerin geleceğine yön verme, yetişmiş eleman ihtiyacını karşılama noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Odanın 6. katında faaliyet gösteren Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi de bu amaç doğrultusunda 2014 yılında kuruldu.

Merkezde bu yıl 6 ay süreyle eğitim gören kursiyerler, emeklerini 24 Kasım Cuma akşamı görkemli bir defileyle sunacak. Denizli Fashıon Week Gala Defilesi saat 20.00’de Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nda gerçekleştirilecek.

“DENİZLİ MAKAS DEĞİŞTİRMELİ”
Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli’nin binlerce yıllık tekstil tecrübesi olduğunu, birçok büyük markanın üreticisi konumunda bulunduğunu belirterek, “Artık Denizli’nin makas değiştirme zamanı gelmiştir. Kendi tasarımlarımızı, kendi markalarımızla üretmek, dünya pazarlarında yer edinmek zorundayız. Daha çok kazanmak için, katma değeri yüksek ürünler imal etmemiz, kendi markalarımızla var olmamız gerekiyor. Türk Tekstil Sektörünün rekabet gücü moda, marka, eğitim ve teknoloji ile sağlanabilecektir” dedi.

“TASARIM VE MODA MERKEZİ OLMALIYIZ”
Denizli Ticaret Odası bünyesindeki Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi’nin de katma değeri yüksek ürünler üreten, bir tasarım ve moda merkezi haline gelmesi sürecine katkı sağlamak için kurulduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Merkezimizde kursiyerlerimize 6 ay boyunca ciddi bir eğitim verildi. Kursiyerlerimizin sadece odamızdaki atölye ortamında değil, aynı zamanda sahada da eğitim almalarını sağladık. Öncü sanayi işletmelerimize teknik geziler düzenledik. Her birinin yetişmiş ve gerekli donanıma sahip bir şekilde sektöre kazandırılmaları için hassasiyet gösterdik” diye konuştu.

“GENÇ TASARIMCILARIMIZA GÜVENİYORUZ”
DTO Başkanı Erdoğan, Denizli Fashıon Week Gala Defilesi’nin 6 aylık emeğin görücüye çıkacağı bir organizasyon olmasının yanı sıra, Denizli’nin tasarım ve moda merkezi olması sürecinde önemli bir kilometre taşı olacağını da ifade etti.

Erdoğan, “Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) ile işbirliği yaparak düzenleyeceğimiz bu defilenin, kentimizin kabuğunu kırma gayretleri içerisinde önemli bir yeri ve değeri olduğunu düşünüyorum. Marka olmak, marka satmak istiyorsak bu tür etkinliklerle hem tecrübe kazanmalı, hem de adımızı duyurmalıyız. Defilemiz aynı zamanda bizi geleceğe taşıyacak genç tasarımcılarımızı motive etme, güç verme amacı da taşımaktadır. Bu arada merkezimizde yetişmiş genç tasarımcılarımızı ilimiz ve bölgemizde istihdam etmeyi de amaçlıyoruz. Biz arkadaşlarımıza güveniyor, onların Denizli’nin moda ve tasarım merkezi olma yolunda önemli hizmetleri olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90