Denizli Sanayi Odası ABD’li misafirlerini ağırladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Sanayi Odası ABD’li misafirlerini ağırladı

Denizli Sanayi Odası ABD’li misafirlerini ağırladı

ABD Ticaret Ateşesi Shari Stout, ABD Ticaret Ateşe Yardımcısı Naz Demirdöven ve ABD Büyükelçiliği Vize Bölümü Uzmanı Erol Özakçay’ın Denizli Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Mart 2019 Cuma, 15:58

Denizli Sanayi Odasında, Amerika’da yatırım ve dış ticaret fırsatları değerlendirildi. ABD Ticaret Ateşesi Shari Stout, ABD Ticaret Ateşe Yardımcısı Naz Demirdöven ve ABD Büyükelçiliği Vize Bölümü Uzmanı Erol Özakçay’ın Denizli Sanayi Odası’na gerçekleştirdiği ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu, Genel Sekreter Zeren Gerelioğlu ve Sanayi Odası üyesi firma temsilcileri hazır bulundu.

ABD Ticaret Ateşesi Shari Stout, “Amerika’daki başarılı yatırım hikayelerini paylaşmak için bugün burada bulunan Erbakır Genel Müdürü Macit Taşkın, ABC Tekstil Firma Sahibi Atilla Özdemir’i takdir ediyoruz. Yatırım ve vize sunumlarımızdan sonra deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. İşinizi küresel olarak büyütürken size yardımcı olabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyoruz. Bugün sizinle konuşmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz. Siz Denizlili sanayicilerle tanışmaktan ve Amerika’ya davet etmekten dolayı çok memnunum” dedi.

Yaptığı sunumda Denizlili sanayicilerin girişimlerinde nasıl yardımcı olabileceklerinden bahseden ABD Ticaret Ateşe Yardımcısı Naz Demirdöven, “Amerikan Ticaret Müsteşarlığı olarak aslında bizler sizlere iki konuda yardımcı oluyoruz. Amerikalı firmaların Türkiye’de iş yapmalarına yardımcı oluyoruz bu bağlamda onların Türkiye’ye ihracat yapmaları hususunda destek olmuş oluyoruz. Böylelikle onların Türkiye pazarında yayılmalarını sağlıyoruz. Diğer bir açıdan da Türk firmalarına da yardımcı oluyoruz. Türk firmaların da Amerika’da yatırım yapması konusunda iş birliği yapıyoruz. Biliyorsunuz ki bizim hükümetimizde Türkiye Ticaret Bakanlığı var. Türkiye Ticaret Bakanlığı ise Türk firmaların Amerika’da iş yapmalarına yardımcı oluyor. İstihdam yaratacak şekilde Amerika’da yatırım yapmak isteyen firmalar için ise hem Türk devletinin hem de Amerikan hükümetinin programları bulunmakta. Şunun farkındayız başka bir ülkede yatırım kararı almak kolay değil. Bunun için de Türk firmalar önce satış yapıp pazar var mı diye bakmak istiyor. Bundan dolayı sadece kontak ofis açmak isteyen firmalara da yardımcı oluyoruz. Bu deneyim olumlu sonuçlanırsa eğer daha büyük bir yatırma dönüşeceğini biliyoruz. Amerikan Ticaret Müsteşarlığı olarak bizim 80 ülkede yer alan elçiliklerimiz var. Türkiye’de ise 3 şehirde ofisimiz var. Bu ofislerimizde firmalar arası iş birliği hizmeti sunuyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90