REKLAMI GEÇ

Denizli’den Türkiye ve dünyaya modern ‘Garatren’

Denizli’den Türkiye ve dünyaya modern ‘Garatren’

Denizlili bir girişimci, yenilenebilir enerji sistemi ile “Garatren” markası adı altında tramvay üretimi yaparak, yurt içi ve yurt dışına pazarlıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Ekim 2017 Perşembe, 12:36

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, ile “Garatren” markası adı altında tramvay üretimi yaparak, yurt içi ve yurt dışına pazarlayan firmayı ziyaret etti.

Erdoğan, “Bu tramvaylar, il ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlıyor. Bizler üreten ve istihdam sağlayan işletmelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Erdoğan, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri Ali Önal ve Kemal Tuncer ile birlikte Öztürk Elektrik sahibi Tahir Öztürk’ü işyerinde ziyaret etti.

Öztürk, yurt içi ve yurtdışına “Garatren” markası ile üretimler gerçekleştirdiklerini söyleyerek, Türkiye’de ilk kez Düzce’ye ürettikleri tramvay hakkında şu bilgileri aktardı:

“Yaptığımız ürün nostalji ile teknolojinin harmanlanmasıyla tasarlanmış olup minimum enerji ile maksimum fayda almak amacıyla üretilmiştir. İhtiyaç duyduğu enerjinin yüzde 15’lik kısmını üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde karşılamaktadır. Bu sayede yenilenebilir enerji kaynağımız olan güneşten de faydalanarak kendi enerjisini kendi üretebilmektedir. Aynı zamanda fren yapıldığında kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren regeneratif enerjiyle akü şarjını desteklemektedir. Akünün deşarj olduğu durumlarda ise tramvayın yolda kalmaması için dizel yakıt devreye girmektedir.”

Tramvayın 21 yolcu kapasiteli olduğunu ancak bu sayının 50’ye kadar çıkartılabileceğini söyleyen Öztürk, “Tramvay, her iki yönden de kontrol edilebilir şekildedir. Herhangi bir insan ya da araç çıktığı zaman önde bulunan sensörler sayesinde tramvay, hızını azaltarak otomatik olarak durmaktadır. Araç hızı güvenli sürüş için 15 km/saat olarak tasarlanmıştır. Tramvay yolu da yaya ve araç geçişini engellemeyecek şekilde yol seviyesinde yapılmaktadır. Ürün yelpazemiz her geçen gün artmaktadır. London Bus, akülü çocuk treni, akülü fayton, Ladybug, fire car ve panda tren ile hem yurtiçine hem de Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Arnavutluk, Yunanistan, Rusya, Ukrayna, Afganistan, Hindistan, Irak, Dubai, Abu Dabi, Suudi Arabistan ve Türkmenistan’a gönderim yapmaktayız” dedi.

TRAMVAY, DENİZLİ’NİN GURURU     
Denizli’nin girişimci yapısıyla her zaman ön planda olduğunu dile getiren Başkan Uğur Erdoğan, “İlimiz, tekstil ve konfeksiyon ile ön planda olsa da çok farklı sektörlerde de üretimleriyle dikkat çekmektedir. Bunlardan biri de Garatren adı altında üretilen tramvay ve çocuk akülü araçlarıdır. İşletme sahibimiz Tahir Öztürk Bey’i tebrik ediyorum. Türkiye’de ilk kez Düzce için ürettiği tramvay bir harika. Nostalji ve teknolojinin bir arada sunulması muhteşem bir çalışma olmuş. Ayrıca yenilenebilir enerji ile desteklenen bu tramvay, il ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Denizli’nin gururu olan bu tramvay, sadece Düzce değil başta ilimiz olmak üzere diğer illerde de uygulanabilecek örnek bir projedir” dedi.

İŞLETMELERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Denizli Ticaret Odası olarak üreten ve istihdam sağlayanların yanında olduklarını dile getiren Başkan Erdoğan, “Oda olarak yeni girişimciler yetiştirilmesi için eğitimler düzenlemekteyiz, bu eğitimlere devam edeceğiz. İşletmelerimiz bizim için önemli. Bu sebeple ziyaretlerimize devam ediyoruz. Oda olarak üreten, istihdam sağlayan ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan işletmelerimize destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

melo nelo   -  Bağlantı 20 Ekim 2017, 11:10

Çınar’a koysunlar 2 tane.. Valilik önünden Yeni Cami önüne kadar sefer yapsın. Nasıl olsa yol trafiğe de kapalı. ayrı bir hava gelir.

Hasan öztürk   -  Bağlantı 20 Ekim 2017, 07:24

Belediye baskanima soyleyinde cinar yolunada yapsin nasilsa
Trafige kapali yol otobus gormekten daha iyidir nostanji tranvayi gormek

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90