REKLAMI GEÇ

DTO, KOSGEB desteği ile 90 üyesini Heimtextil’e götürdü

DTO, KOSGEB desteği ile 90 üyesini Heimtextil’e götürdü

Denizli Ticaret Odası, iş gezisi yapmaları ve Heimtextil Fuarı’nı görmeleri için Almanya’ya gönderdi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Üyelerimiz, KOSGEB’in desteği ile Frankfurt’taki Türk iş adamlarıyla görüşecek ve uluslararası fuara katılma imkanı bulacak” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ocak 2020 Salı, 17:39

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ile 90 kişilik Denizli heyetini, Frankfurt’ta AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan ile Denizli Milletvekili Şahin Tin karşıladı. Başkan Erdoğan, milletvekilleri ve heyettekilerle, Denizlili firmaların stantlarını ziyaret etti.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, fuar alanındaki tekstilci Denizlilileri ziyaretinin yanı sıra Türkiye Otomobil Girişimcileri Grubu’nda da yer alan “5 Babayiğit”ten biri, Denizlili Tekstilci İş Adamı, VESTEL’in sahibi Sanayici Ahmet Nazif Zorlu ile de görüştü. Ayrıca, uydudan yayın yapan Denizli’nin televizyon kanallarının canlı programlarına katılıp sorularını yanıtladı. Denizli’deki ticari hayat, iş aleminin durumu ve beklentileri, ekonominin gidişatı, son gelişmeler ve Heimtextil Fuarı ile DTO Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisine dair düşüncelerini paylaştı.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, en önemli hizmetlerinden birinin üyelerinin icra ettikleri meslekteki yenilikleri takip edebilecekleri ve yeni pazarlar bulmak için ürünlerini gösterebilecekleri organizasyonlara katılımlarını kolaylaştırmak ve çoğaltmak olduğunu söyledi.

“90 TANE TEKSTİLCİMİZLE, FRANKFURT’TAYIZ”
Denizli Ticaret Odası üyelerini, yurt içi ve yurt dışı fuarlara götürdüklerini anımsatan Başkan Erdoğan, “KOSGEB tarafından desteklenen organizasyonumuz Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisini gerçekleştiriyoruz. Frankfurt’taki MÜSİAD Şubesi’nin yanı sıra Heimtextil Fuarı’nı ziyaret edeceğiz. Uluslararası tekstil fuarına, Denizli iş dünyamızdan 90 kişilik bir heyetle katıldık. Üyelerimizi bu kez de KOSGEB desteğiyle Almanya’ya götürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. DTO Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisinde emeği, desteği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“DENİZLİ’DEN 71 FİRMAMIZ, HEIMTEXTIL’DE STANT AÇTI”
DTO Başkanı Erdoğan ayrıca, Denizli’nin üretim ve ihracatının yoğunluğunun tekstil ve hazır giyime dayandığını, bu sebeple de Heimtextil Fuarı’nın öneminin aşikâr olduğunu vurguladı.

Erdoğan, “Yeni ürünlerimizi en iyi şekilde sergileyebildiğimiz, daha geniş bir portföye tanıtabildiğimiz, müşterilerimizle birebir temas kurabildiğimiz ve dış ticaretimize en fazla katkı sağladığımız fuarların başında Heimtextil gelmektedir. Bu sene, Frankfurt’ta 71 firmamız stant açtı. Denizli Ticaret Odası olarak, her yıl üyelerimizin ve firmalarımızın yanında olup, onlara güç vermek için biz de bu büyük organizasyona katılıyor, Denizlili tekstilcilerimizin stantlarını tek tek ziyaret ediyoruz” dedi.

DTO’DAN TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN YENİLİK VE MARKALAŞMASINA 5 MİLYON EURO’LUK DESTEK
Bu arada, “Bu yıl, yenilik ve markalaşma konusunda yapacağımız atılımların, Denizli’yi tekstil konusunda çok farklı bir boyuta taşıyacağına eminiz” diyerek 2020’nin yenilikçi fikirler ile projelerin yılı olacağının altını çizen Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

“2020’yi, ‘Denizli yılı’ ilan ettik… Bu kapsamda, Denizli Ticaret Odası olarak, şehrimizi moda ve tasarımın merkezi haline getirmek için çalışmalar yürüteceğiz. Bunlardan biri olan Avrupa Birliği’nden hibe sağladığımız 5 Milyon Euro bütçeli Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemizi, hayata geçiriyoruz. Projemizin, ihracatımızın ve ekonomimizin bel kemiği niteliğindeki tekstilcilerimizin gücüne güç katacağına inanıyorum. Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde, 1000 metrekarelik kapalı bir alan ayarladık. Orada açacağımız merkezimiz, yeni fikirler ve yenilikçi ürünler için büyük bir fırsat oluşturacak.”

ALMANYA’DAKİ TÜRK İŞ ADAMLARIYLA DA GÖRÜŞECEKLER
DTO Heyeti, Frankfurt Tekstil Sektörü İş Gezisi kapsamında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Frankfurt Şubesi’ni ziyaret edip Türk iş adamlarıyla görüşecek. Ayrıca, Heimtextil Fuarı’nda stant açan Denizlili firmaları ziyaret edecek ve firmaların yeni ürünleri ile tasarımlarını yerinde görüp inceleyecek.

7-10 Ocak 2020 tarihlerindeki fuarda, yeni yılın ilk tasarımları ile ürünlerini sergileyip görücüye çıkaracak Denizlili tekstilciler, farklı ülkelerden gelen alıcılarla ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Yurt dışı ve yurt içi fuar organizasyonlarıyla adından sıkça söz ettiren Denizli Ticaret Odası, “tekstilde sektörün kalbinin attığı yer” olarak bilinen Heimtextil Fuarı’nın yapıldığı Frankfurt’a giden üyelerine, böylelikle bu yıl ilk kez KOSGEB desteği kolaylığı da sağladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90