REKLAMI GEÇ

DTO’nun mesleki yeterlilik belgesi seminerine katılanlar salona sığmadı

DTO’nun mesleki yeterlilik belgesi seminerine katılanlar salona sığmadı

Denizli Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Ulusal Yeterlilik Bilgilendirme Semineri, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Salona sığmayan katılımcılar, semineri dışarıda kurulan ekrandan takip etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Şubat 2017 Salı, 12:20

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu uzmanları Abdullah Özdemir ve Yasin Tecimen tarafından verilen seminer öncesinde, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan bir konuşma yaptı.

Yoğun katılım nedeniyle teşekkür eden Erdoğan, “Sizler bizim varlık nedenimizsin. Bu kapsamda üyelerimizi işyerlerinde ziyaret ederek istişareler yapıyoruz. Üyelerimize yön vermek amacıyla yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılım sağlıyoruz. Elimizi çantamıza alıp ülke ülke dolaşarak işbirliklerimizi geliştirme amacındayız. Bu kapsamda Ekonomi Bakanlığımız ile birlikte hareket ederek, hedef olarak belirlediğimiz ülkelerde ticari faaliyetlerimizi arttırmak istiyoruz” dedi.

“DTO EĞİTİM KURUMU GİBİ ÇALIŞIYOR”
“Denizli Ticaret Odası’nı adeta bir eğitim kurumu gibi çalıştırıyoruz” diyen DTO Başkanı Erdoğan, “Odamız tarafından 2 bin kişiye girişimcilik eğitimi verdi. Odamızın en üst katını bir atölyeye dönüştürdük. Burada tekstil sektörümüzün ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman açığını gidermeyi amaçlıyoruz. Burada 6 ay süreli Tekstil Moda Desen Tasarım Kursu düzenliyoruz. 6 aylık yoğun bir eğitimin ardından tekstil sektörüne yetişmiş 30 eleman kazandıracağız. Denizli Ticaret Odası olarak ihracatçımıza kılavuz olmak, yol göstermek için de bir proje hazırladık. GEKA ile ortak yürüteceğimiz bu proje kapsamında Afrika kıtasının önemli ülkeleri Fas, Cezayir ve Tunus’la ticaret yapacak olan işadamlarımıza eğitim verecek, yol göstereceğiz” diye konuştu.

DTO olarak işletmelerin nefes kredisinden faydalanmaları için de üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirdiklerini belirten Erdoğan, 9 Şubat Perşembe günü Eximbank Genel Müdürü ve Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü’nün Denizli’ye geleceğini hatırlattı. Erdoğan, “Her iki genel müdürümüz, işletmelerimizin sahipleri ve finans birimlerinin yöneticileriyle bir araya gelecekler. İşletmelerimizin kredilere daha kolay ulaşmalarını sağlamak adına yapılan yasal düzenlemeleri ve hükümetimizin getirdiği kolaylıkları anlatacaklar. Ben buradan işletmelerimize bu önemli buluşmaya katılmaları çağrısında bulunuyorum” dedi.

DTO ÜYELERİ SALONA SIĞMADI
Erdoğan’ın konuşmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı Abdullah Özdemir ve Uzman Yardımcısı Yasin Tecimen, mesleki yeterlilik ile ilgili bilgilendirme yaptı. Yoğun katılım nedeniyle konferans salonuna sığmayan DTO üyelerinin bir bölümü de semineri, salonun dışına kurulan ekrandan takip etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90