Malkoç gençlerle buluştu, tavsiyelerde bulundu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Malkoç gençlerle buluştu, tavsiyelerde bulundu

Malkoç gençlerle buluştu, tavsiyelerde bulundu

Yaptığı araç tasarımlarıyla dünya çapında üne sahip olan Erbakan Malkoç, Denizli Ticaret Odası’nın davetlisi olarak Denizli’ye geldi. Malkoç, tamirci çıraklığından zirveye olan yolculuğunu üniversite öğrencileriyle paylaştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Mayıs 2016 Pazartesi, 18:10

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin açılışında konuşan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, ülkelerin, milletlerin zenginleşebilmesinin tek yolunun özel sektörün gelişmesi, girişimci sayısının artması olduğunu söyledi.

denizli-erdogan-malkoc-universitelilere-seslendi-2

Özer, “Türkiye’de her yıl 900 bin genç istihdam piyasasına dahil olmaktadır. Yani, her yıl 900 bin gence iş bulmamız lazım. Bu yüzden girişimcilik önemli. Çünkü Türkiye’de her girişimci ortalama 10 kişiye istihdam sağlıyor. Bu yüzden ülke olarak bizim girişimci sayımızı hızla arttırmamız gerekiyor” diye konuştu.

Başarılı bir girişimci olabilmenin yolunun ilk olarak hayal kurabilmekten, buna uygun hedef belirlemekten ve bu hedefler doğrultusunda çok çalışmaktan geçtiğini vurgulayan Başkan Özer, “Ayrıca bir şeyi, işi, ilk düşünen ve ilk deneyen kazanmaktadır. Dünyada bunun birçok örneği var. Çok şükür ki ülkemizde de bu örnekler çoğalmaya başladı. Bugün dünyanın birçok yerinde geliştirdikleri fikir ve düşüncelerini insanlığın yararına sunan, girişimcilerimiz, tıpçılarımız, kimyacılarımız, eğitimcilerimiz, tasarımcılarımız ve şu an aklıma gelmeyen daha birçok başarılı-güzel insanımız dünyaya ve insanlığa değer katmanın gayreti içindeler. Ülkemiz bu yönde sahip olduğu, ümit vaden genç beyinleriyle dünyada şanslı ülkelerin başında geliyor. Bu tanıma uyan müthiş bir gençlik var. Bu da bizlerin geleceğimize olan ümidimizi ve güveni artırıyor” dedi.

“ZORLUKLAR İNSANI ÇABUK BÜYÜTÜYOR”
Özer’in ardından öğrencilere seslenen Erbakan Malkoç, hayatıyla ilgili bilgiler aktardı. Küçük yaşta anne ve babasını kaybetmesi sonrasında İstanbul’da 60 metrekarelik bir evde ağabeyi ile yaşamaya başladığını ve bir otomobil tamirhanesinde iş hayatı ile tanıştığını anlatan Malkoç, icat yapmaya bu tamirhanede başladığını söyledi. Zorlukların insanı çabuk büyüttüğünü dile getiren Malkoç, o dönemlerde çok çalışması gerektiğini bildiğini ve halen çok çalıştığını belirtti.

denizli-erdogan-malkoc-universitelilere-seslendi-1

Bilginin çok değerli olduğuna işaret eden Malkoç, “Tecrübeyi yaşayan insanların bilgisinden mutlaka yararlanın. Bu ülkeye değer katmak için çalışın, değer katanları da dikkatle izleyin. Hepimizin girişimci olma hayali var. Herhangi bir işe girişebilirsiniz ancak girişimci olamazsın. Girişimci; üreten ve ürettiğine değer katan (marka değeri oluşturan) kişidir. Hangi işi yapıyorsak yapalım, en iyisini yapalım” dedi.

“HAYATINIZDAN ‘CEK-CAK’LARI ÇIKARIN”
Gençlerin ülkesine sahip çıkması gerektiğini de vurgulayan Malkoç, “İnanç, ırk ve memleket milliyetçiliklerini hayatımdan çıkardım, sizlere de çıkarmanızı tavsiye ediyorum. Amacımız vatana değer katmak olmalıdır. Hayatta başarılı olmak için hayal kurun, yola çıkın ama hiçbir engele takılmayın ve çok çalışın. Hayatınızdan ‘cek-cak’ ekli kelimeleri çıkarın, sonuç odaklı çalışın” dedi.

Yorumlar

Ali   -  Bağlantı 17 Mayıs 2016, 10:40

İnanç ırk memleket milliyetçiliğini bırakın diyo, zaten ne geldiyse başımıza bunlardan geldi herşeyimizle taviz vere vere Ecdadı ve geldiğimiz yeri unuttuk dünya hırsları yüzünden..
çok zengin tanıyorum mütevaziliklerinden hiçbir ödün vermeyen Alnının teriyle namusla helal yollarla çalışıp kazanmalı diyenleri mumla arıyor olduk..
nerde ahi evranlar..

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90