REKLAMI GEÇ

Tekstilciler Almanya’dan mutlu dönüyor

Tekstilciler Almanya’dan mutlu dönüyor

Heimtextil 2019 Uluslararası Tekstil, Kumaş ve Ev Tekstili Fuarı için Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan Denizli heyetinin ve firmaların yüzler gülüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ocak 2019 Perşembe, 11:36

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, Denizli Ticaret Odası Meclis Üyesi Yavuz Aki ile birlikte, fuarın ikinci gününde de Heimtextil’deki temaslarını sürdürdü. Stantlardaki yoğunluğu gören heyet, Denizlili ihracatçı firmaların sahiplerinin moralinin yüksek olduğunu gözlemledi.

TİN; SANAYİCİNİN YANINDAYIZ
İçlerinden gelen biri olarak sanayicilerin her zaman yanında olduklarını söyleyen Denizli Milletvekili Şahin Tin, “İhracatımızı, inşallah bu sene de arttıracağız. Birlikte olup, ele ele vererek, Türkiye’ye daha çok döviz kazandıracağız. Birlikte olmak önemlidir; çünkü bu herkese güç verir. Bu arada, dünya ile rekabet edebilmek için yeni icat ve donanımlarımızı da ortaya koyacağız. Milli girişimlerle, teknolojik anlamda hızlı gelişimi sağlayıp, üretimimizi ve ihracatımızı arttırmalı ve daha da büyümeliyiz. Heimtextil Fuarı’nın iyi geçeceğini ve güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

“FİRMALARIMIZ DA BİZ DE MUTLU VE UMUTLUYUZ”
Heimtextil’in bu yıl daha yoğun geçtiğini belirten Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “Bugün çok mutluyum; keyifliyim. Çünkü, firmalarımızın sahipleriyle görüştüğümüzde, yoğun ziyaretçi olduğunu ve fuarın iyi geçtiğini ifade ettiler. Firmalarımıza olan büyük ilgi ile beklentilerimizi karşılayan iş görüşmeleri, 2019 yılıyla ilgili beklentilerimizin daha olumlu olmasını sağladı” dedi.

ÜRÜNLER AVRUPA STANDARTLARININ ÜZERİNDE
Denizli stantlarında görsellik ile ürün çeşitliği ve tasarım anlamında iyileşme olduğunu gözlemlediklerini de söyleyen Başkan Erdoğan, “Heimtextil’de gördük ki, firmalarımız ürünlerini farklılaştırmış… Denizli’de üretilen ürünlerin, artık Avrupa standartlarının da üzerine çıktığını söyleyebiliriz. Şehrimizde iki üç yıl öncesine kadar bir tane bile Ar-ge ve Tasarım Merkezi yoktu. Son iki yılda Denizlimizde üst üste açılan Ar-Ge ile Moda Tasarım merkezlerindeki genç beyinlerimiz, o gün bugündür sürekli fikir, desen ve model üretiyor. Yabancılar, Heimtextil 2019’da sergilenen yeni ürünlerimizi görünce şaşırdılar. Çünkü, hepsi birbirinden kaliteli ve güzel.

Türk Malı tekstil ürünleri, tüm dünyada aranan bir değer artık. Türkiyemiz, bu konuda dünyaya örnek olabilecek nitelikte. Denizli ekonomisine yön veren tekstil sektöründeki yatırımcılarımızın,
Almanya’nın Frankfurt şehrindeki Heimtextil Uluslararası Kumaş ve Ev Tekstili Fuarı’nda gösterdiği insan üstü çabası, mutlaka karşılığını bulacak, boşa çıkmayacaktır. Şehrimize kazanç olarak dönecektir” dedi.

İSTEK VE BEKLENTİLER DİNLENDİ
Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya ve DTO Meclis Üyesi Yavuz Aki ile birlikte, Heimtextil Fuarı’nda stant açan ihracatçıları yalnız bırakmayıp görüş, istek ve beklentilerini dinlediklerini de dile getiren Başkan Erdoğan, “Görüşmelerden edindiklerimizi, ilgili kurum ile yetkililere aktardık ve varsa bir talepleri ya da sıkıntıları sonuçlandırıp ortadan kaldırmaya çalıştık. Denizlimizin duayen sanayicileri ile de zaman zaman bir aradaydık. Türkiye’de tekstil sektörüne yön veren ihracatçılarımızın durumuyla ilgili istişarede bulunduğumuz ve engin tecrübelerinden faydalandığımız sohbetlerinden büyük keyif duyduk” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90