TOBB’a bağlı oda ve borsalar Acıpayam’da toplandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TOBB’a bağlı oda ve borsalar Acıpayam’da toplandı

TOBB’a bağlı oda ve borsalar Acıpayam’da toplandı

TOBB’a bağlı oda ve borsaların yöneticileri Acıpayam’da bir araya geldi. Türkiye ve Denizli ekonomisinin değerlendirildiği toplantıda konuşan DTO Başkanı Erdoğan, enflasyonla mücadele kampanyasına Denizli’den önemli katılım sağlandığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ekim 2018 Perşembe, 13:33

Denizli ve ilçelerindeki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsaların yönetim kurulları ortak toplantısı, Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) organizasyonunda, Acıpayam Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Acıpayam Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hasan Aracı, Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, Denizli Ticaret Borsası Meclis Başkanı İbrahim Yayan, Acıpayam Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sürücüoğlu, Acıpayam Ticaret Odası Meclis Başkanı Hakan Bıyıklı, Babadağ Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karakurt, Sarayköy Ticaret Odası Başkanı Orhan Dikici, Tavas Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Saffet İnamlık, Tavas Ticaret Odası Meclis Başkanı Raşit Gülcü ile Buldan Ticaret Odası Meclis Başkanı İbrahim Acıkara ve oda ve borsaların yönetim kurulları ile meclis başkan yardımcıları, üyeleri ve genel sekreterlerinden oluşan çok sayıda yönetici katıldı.

OTURUMA ERDOĞAN BAŞKANLIK ETTİ
DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın yönettiği toplantıda, ekonomi ve ticaretteki güncel gelişmeler ile oda ve borsaların üyelerinden yönetim kurullarına aktarılan talep, beklenti ve istekler dile getirildi. Birlikte yürütülen ve yapılabilecek faaliyetlerin koordinasyonu ele alındı.


ERDOĞAN: “İHRACATLA DÜNYAYA AÇILMASI, DENİZLİ İÇİN BÜYÜK KAZANÇTIR”
Ev sahibi Acıpayam Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sürücüoğlu’nun karşılama konuşmasıyla başlayan toplantı, oturum başkanı Uğur Erdoğan’ın dünya, Türkiye ve Denizli ekonomisini ele aldığı değerlendirmenin de içinde yer aldığı gündem konuşmasıyla devam etti.

Erdoğan, “Denizli’miz, ihracata dayalı üretim yapısı ve ihracatçı firmalarımız sayesinde, içinde bulunduğumuz durumun etkisini, en aza indirebilmiştir. Bu süreçte, Denizli’deki odalar ve borsalar olarak bizler de, Denizli’mizin ticari hayatına katkı sağlayacak her türlü girişimde bulunuyoruz. Odalar ve borsalar olarak bizler, gücümüzün elverdiğince, TOBB’un öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nde, kaynaklarımızın tamamını üyelerimizin kullanımına sunduk. Bu arada, TOBB’un öncülüğünde yürütülen Enflasyonla Topyekûn Mücadelede En Az %10 İndirim Kampanyası’na toplu halde katıldık. Kampanyaya sadece Denizli merkezinde 12 günde 119 firma başvurdu. Yine bu tür girişimlerimizden biri niteliğindeki son faaliyetimiz de büyük ilgi gördü. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Dr. Christian Berger, 22-23 Ekim’de beraberinde ülkemizde görev yapan AB ülkelerinin büyükelçilerinden oluşan kalabalık bir heyetle, bizleri ziyaret etti. Bu büyük buluşmanın ilk damlası, 5 Milyon Euro’luk hibe oldu. DTO’nun Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi, AB fonlarından faydalandırılması için onaylandı. İnanıyorum ki, bu türde temasların artırılması durumunda, bu ve benzeri kaynak ve kazançların devamı da gelecektir. 17 büyükelçinin yer aldığı AB Heyeti ve iş alemi mensuplarımızın da katılımıyla, Denizli Ticaret Odamızda geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda, konuklarımızı Denizli’miz ve AB ülkeleriyle ilişkilerimizdeki beklentilerimiz hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirdik.” dedi.

SÜRÜCÜOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR
Toplantının sonunda Acıpayam Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sürücüoğlu, başta Erdoğan ile Denizli Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili olmak üzere davetlerine icabet eden konuklarına teşekkür etti.

Sürücüoğlu, “Denizli’ye ve hemşehrilerine hizmet etmeyi görev edinmiş birbirinden değerli isimleri, kalabalık bir heyet halinde ilçemizde ve odamızda görmekten ve ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Teşekkür ederiz” diye konuştu.

DTO Başkanı Erdoğan da, toplantının sonunda Acıpayam Ticaret Odası Başkanı Sürücüoğlu’na ev sahipliği ve nezaketinden dolayı, günün anısına bir hediye vererek teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90