REKLAMI GEÇ

Mustafa Şevik Kimdir?

MUSTAFA ŞEVİK KİMDİR?

1965 yılında Buldan’da doğdu. Dört Eylül İlkokulu ve Akın Lisesi’nde okudu.

14 yaşında Almanya’ya ailesinin yanına gitti. 24 yıl Almanya’da yaşadı. Çokuluslu bir Alman okulunda tahsiline devam etti. İş hayatına atıldı, özel sektörde çalıştı.

28 yaşında, Buldanlı bir ailenin kızı Ayşen Hanım’la evlendi. Almanya’da farklı siyasi partiler içinde yarı-aktif siyaset yaptı. 2000 yılları başında yurda döndü. Buldan’a yerleşti.

29 Mart 2004 yerel seçimlerinde birinci sıradan Buldan Belediye Meclis üyesi seçilerek 3,5 yıl bu görevi sürdürdü.

2007’de istifa eden önceki belediye başkanının yerine meclis kararıyla Buldan Belediye Başkanlığına getirildi. İlk başkanlık dönemi yaklaşık iki yıl sürdü. 2009 yerel seçimlerinde doğrudan belediye başkan adayı olarak seçimlere girdi. %47 gibi yüksek bir oranla Buldan Belediye Başkanı seçildi. 2014 yerel seçimlerine kadar bu görevde kaldı.

Bu zaman zarfında Buldan için çok yoğun çalıştı. Altyapı çalışmalarını yaygın ve sürekli hale getirdi. İlçenin tüm yollarını, ana arterlerini ve meydanlarını yeniden tanzim etti. Geleneksel Buldan mimarisinin korunması için olağanüstü bir çalışma yürüttü.

Modern bir şehircilik anlayışı ile yürüttüğü çalışmalarını ilçenin geleceğini belirleyecek projeler olarak yeniden tasarlayarak 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Buldan Belediye Başkanlığına yeniden aday oldu.

Mustafa Şevik, biri kız, üç çocuk babasıdır.

Yorumlar kapalı.