REKLAMI GEÇ

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Başer aday olmayacağını açıkladı

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Başer aday olmayacağını açıkladı

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, yaklaşan 3. olağan kongrede başkanlık için yeniden aday olmayacağını açıkladı. Başer, “İnandığımız yolda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Eylül 2020 Çarşamba, 16:25

AK Parti’de korona salgını nedeniyle ara verilen ilçe kongreleri yeniden başlıyor. Bir süredir tüm dikkatlerin çevrili olduğu AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer’den kongre ve adaylığı ile ilgili beklenen açıklama geldi.

20 Eylül’de yapılacak kongrede başkanlık için aday olmayacağını belirten Ekrem Başer, “İnandığımız yolda yürümeye Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devam edeceğiz” dedi.

AK Parti’de 2011 yılından bu yana aktif siyaset yaptığını ve bundan onur duyduğunu belirten Başer, “9 yıllık aktif siyaset dönemimde partimde 2011-2013 yılları arasında il gençlik kollarında canla başla çalışarak görev aldım. Teşkilatımızda çalışmaktan her zaman gurur duyduğum görevime 2013-2018 yılları arasında Merkezefendi ilçe yönetiminde yer alarak devam ettim. 27 Ocak 2018 tarihinde AK Parti Merkezefendi ilçe başkanlığı görevime başladım. Görevimde Cumhurbaşkanımızın disiplinli çalışma anlayışını, istişare kültürü ve yeniliklere açık yöneticiliğini kendime ilke edindim. Halka hizmet Hakka hizmettir ana düsturuyla hareket eden AK Partimizin içinde yer alabilmek, bu kutlu yolculukta milletimiz ile birlikte yürüme şansı elde edebilmek benim genç yaşımda ve siyasi hayatımda edindiğim çok önemli ve çok kıymetli tecrübedir” dedi.

Kongreye kadar görevlerinin başında olduklarını belirten Başer, “2023 hedefleri doğrultusunda kendisini yeniden yapılandırmanın merkezi olacak 7. Olağan Büyük Kongremiz öncesinde gerçekleşecek Merkezefendi 3. Olağan İlçe Kongremizde kendi isteğimle yeniden aday olmayacağım. Kongremize kadar ilçe başkanı olarak yönetim kurulumuz ile görevimizin başında olacağız. Hizmet makamı olan yetki ve görevlerin aynı zamanda bir nöbet olduğu bilinciyle bu göreve aday olacak ve genel merkezimiz tarafından kabul görecek arkadaşımızı Merkezefendi ilçe teşkilatım ile birlikte kongremizde destekleyeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı