REKLAMI GEÇ

Karaca: CHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır

Karaca: CHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır

CHP Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserinden biri olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı, özgürlüklerin, demokrasinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün savunucusu Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 94.yılı kutlu olsun” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Eylül 2017 Cumartesi, 13:25

CHP Parti Meclisi Üyesi, 25. dönem Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, partisinin 94. kuruluş yıldönümü kutlamalarına Ankara’da katıldı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve üst yönetim ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkan Karaca, daha sonra parti meclisi toplantısına katıldı.

Partisinin 94. kuruluş yıldönümünü kutlayan Karaca, “CHP sadece bir siyasi parti değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Örnek gösterilecek köklü geçmişe sahip olan partimiz; ilklerin, özgünlüklerin, devrimlerin, aydınlanma ve mücadelenin, akıl ve bilimin sembolüdür. Bugün hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığının yerini siyasi otorite almışsa, din ve vicdan hürriyetinin garantisi laiklik yok sayılıp, inançlar sorgulanır hale getirilmişse, inancı, etnik kimliği ne olursa olsun MİLLET olabilenlerin ayrıştırıldığı, üniter yapı ve bölünmez bütünlük Anayasada bir cümleden ibaret hale getirilmeye, ayrışmalar körüklenmeye başlamışsa Türkiye’de birleştirici bir güç ve iktidar gerekmektedir. Bu iktidar ise CHP’nin iktidarıdır” dedi.

Günün direniş ve kararlılık günü olduğunu belirten Karaca, yılmadan, yorulmadan, dayanışma ve örgütlülük bilincini bırakmadan mücadele etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Karaca, “Türkiye’yi karanlığa ve kaosa sürüklemek isteyenlere geçit vermeyecek olan Cumhuriyet Halk Partisi, köklü tarihinde olduğu gibi bugün de gelecekte de demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü savunmaya devam edecektir. Emperyalist güçlere karşı verilen onurlu Kurtuluş mücadelesinin emanetçileri olarak, geçit vermeyeceğimizi bir kez daha büyük bir inanç ve kararlılıkla ifade etmek istiyorum. 9 Eylül aynı zamanda İzmir’in işgalden kurtuluşunun yıldönümüdür. Cumhuriyet Halk Partisinin 94. Kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor; 94 yıl boyunca ülkemiz ve partimiz için mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı