CHP, danışma meclisinde gündeme gelen krizle boğuşuyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP, danışma meclisinde gündeme gelen krizle boğuşuyor

CHP, danışma meclisinde gündeme gelen krizle boğuşuyor

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, basına kapalı gerçekleşen CHP Merkezefendi ve Honaz ilçe danışma kurulu toplantılarında, makamına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını astığı gerekçesiyle CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Eylül 2021 Pazar, 18:29

Yüksel Kepenek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son olarak 23 Eylül’de Honaz’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın da katıldığı toplantıda, kendisine yöneltilen eleştirilerin linç boyutuna ulaştığını söyledi.

Tugay Odabaşıoğlu’nun önce Merkezefendi toplantısında “Makam odalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını asan CHP’li başkanları elini kırmakla tehdit ettiğini” ileri süren Kepenek, Odabaşıoğlu’nun Honaz’daki toplantıda da bu sözlerinin arkasında olduğunu söylediğini hatta daha sert ifadeler kullandığını kaydetti.

Kendisinin makam odasında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının olduğunu aktaran Kepenek, şöyle konuştu:
“Bana bakarak ‘Hatta ellerini kırmakla kalmam kafasını da kırarım.’ diye konuştu. Orada bu mesajları gönderebileceği başka bir kişi yoktu. Gençlik Kolları Başkanı’nın bu tehditleri ve toplantıda eleştirilere karşı, bana cevap hakkı verilmemesi, hepsini üst üste koyduğunuzda etik olmayan bir toplantı gerçekleştirildi. İl Başkanı’nın bana daha önceden bir birikimi vardı. Onun da hesaplaşmasını Honaz halkının önünde yapmaya çalıştı. ‘Böyle olursa istifa ederim’ diyerek gereken tepkiyi, refleksi gösterdim. Tabii sürekli tartışma ortamında iş üretemem, verimli olamam deyip salonu terk ettim.”

Toplantıdan ayrıldıktan sonra Gülizar Biçer Karaca’nın yanına gelerek kendisinden sakin olmasını istediğini aktaran Kepenek, “Partiden ayrılmamın yanlış olacağını, bunun amaca hizmet etmeyeceğini söyledi. Ben de zaten o toplantıdan sonra bir açılışımız vardı, oraya geçtik ama açılışa il yönetimi gelmedi.” dedi.

Kepenek, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun, Gençlik Kolları Başkanı Odabaşıoğlu’nun bu sözlerine müsaade etmemesi gerekirken kendisine karşı motive ettiğini de ileri sürerek, il yönetimi ile yaşanan sorunları CHP Genel Merkezine ileteceğini belirtti. DENİZLİ (AA)

Öte yandan Ak Parti de yaşanan gelişmelere tepki gösterdi.

Ak Partili gençlerden CHP’ye tepki

Yorumlar

Muhammed mert   -  Bağlantı 27 Eylül 2021, 10:15

cehape baskıdır cehape zulümdür cehape zor kullanmadır cehape dışlamadır cehape ötekileştirmektir, cehape sahte sosyal demokrasidir…

Kabuzr   -  Bağlantı 27 Eylül 2021, 08:12

Arkadaş Belediye Başkanlığı seçimlerinde oy veren kimdi, kim aday gösterdi. Ak parti mi Aday ol dedi CHP den

Murat Serden   -  Bağlantı 26 Eylül 2021, 22:22

Yüksel beyi üniversiteden tanırım. CHP ile sosyal demokrasiyle hiç bir ilgisi olmadığı gibi karşı duruş sergileyen birisidir. Şaşırmadım. Şaşırmadık.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı