Bozkurt kararını değiştirmedi, “Birsen Çelik” dedi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bozkurt kararını değiştirmedi, “Birsen Çelik” dedi

Bozkurt kararını değiştirmedi, “Birsen Çelik” dedi

Bozkurt’ta kesin olmayan sonuçlara göre CHP Adayı Birsen Çelik seçimlerin galibi oldu. Çelik, aldığı yüzde 51’lik oy oranıyla rakibini geride bıraktı ve yeniden belediye başkanı seçildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Nisan 2019 Pazartesi, 00:50

Yerel seçimlerin kesin olmayan sonuçları alınmaya başlandı. Bozkurt’ta da beklenen oldu ve mevcut Belediye Başkanı CHP’li Birsen Çelik güven tazeledi.

Oyların yüzde 51’lik bölümünü almayı başaran Birsen Çelik, Ak Partili rakibi Hamdi Cin’in önünde geride bıraktı. Hamdi Cin, oyların yüzde 47’lik bölümünü alabildi.

BİRSEN ÇELİK KİMDİR?
Birsen Çelik, 1958 yılında Denizli’de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı ve Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.

Üniversite eğitimini 1981 yılında bitirdikten sonra Bozkurt’ta eczane açtı. Alanıyla ilgili 70’e yakın eğitime katılarak mesleki tecrübelerini artırdı. 2 dönem Denizli Eczacı Odası yönetim kurulunda çalıştı.

1981 yılında siyasete atılarak ilçe örgütünde çalışmaya başladı. İlk yerel seçim tecrübesi olarak 1999 yılında seçilerek 3 dönem Bozkurt İl Genel Meclis üyeliği yaptı.

2007 yılında CHP’den milletvekili adayı oldu ve 4. sırada yer aldı. Birsen Çelik, 30 Mart 2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Bozkurt Belediye Başkanı seçildi.

Birsen Çelik, evli ve 2 çocuk annesidir.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı