Şeniz Doğan; “Anadolu insanı tarih yazar gerekirse kanıyla” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Şeniz Doğan; “Anadolu insanı tarih yazar gerekirse kanıyla”

Şeniz Doğan; “Anadolu insanı tarih yazar gerekirse kanıyla”

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinliğe katıldı. Şehitlikteki anma töreninde  ilçe başkanı Tolga Varlıker ile birlikte şehitlerimizin mezarlarına karanfil bırakan Doğan, İlbade’de düzenlenen hayır yemeğini de es geçmedi. Doğan, “Anadolu insanı tarih yazmasını bilir, gerekirse kanıyla. Ulu Önder Atatürk ve kahraman Türk askeri 104 yıl önce bunu Çanakkale’de göstermiştir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Mart 2019 Pazartesi, 19:00

CHP’nin Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı münasebeti ile gerçekleştirilen etkinliklerdeydi. Doğan, Sevindik ve Kumkısık mahallelerinde miting havasında geçen toplantılara katılırken, Sümer’de de vatandaşlarla buluşup, sorunlarını dinledi.

KAHRAMANLIK DESTANLARINI ASLA GERİ ADIM ATMAYANLAR YAZAR
Doğan, 18 Mart Çanakkale Şehitleri için İlbade halkı tarafından gerçekleştirilen hayır yemeğine katıldı. Şehitlerimiz için mevlit okutulan etkinliğe Denizli Milletvekili Kazım Arslan ile birlikte katılan Doğan, geleneksel hale gelen hayır  yemeğinde emeği geçenlere teşekkür etti. Doğan, daha sonra da Asri Mezarlık Şehitliğinde’ki anma programına katıldı. Doğan “ Anadolu insanı türih yazmasını bilir, gerekirse kanıyla. Ulu Önder Atatürk ve kahraman Türk askeri 104 yıl önce bunu Çanakkale’de göstermiştir” dedi.

SEVİNDİK VE KUMKISIK’TA BAŞKAN GİBİ KARŞILANDI
CHP’li Doğan, seçim çalışmaları kapsamında Sevindik ve Kumkısık mahallelerinde mitingi aratmayan toplantılar da gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar’ın da katıldığı toplantılarda vatandaşlara projelerinden bahsetti ve destek istedi. Yoğun katılımın olduğu etkinliklerde vatandaşların dertlerine derman olacak projelerini anlatan Doğan, israf belediyeciliğinin son bulacağına söz verdi.

KENTİ BİRLİKTE YÖNECETEĞİZ
Hizmette mahalle ayrımcılığının son bulacağını bda elirten Doğan, “Bu mahalleleri oy deposu olarak görenler, seçimden seçime ziyaret ederek, oyunuzu istiyorlar. Sonra 5 yıl boyunca yüzünü bile kimse görmüyor. Buna son vermenin zamanı geldi. Kenti sizinle birlikte yöneteceğiz. Yatırımlarımıza birlikte karar vereceğiz. Bazı bölgelere israf derecesinde yatırım yaparken, diğer mahallelere bir çivi bile çakmayan yönetim anlayışı yerine, üreten, ortak akılla yönetilen bir belediyecilik anlayışı hakim olacak” dedi.

SÜMER 5 YILDIR HİZMET ALAMIYOR
Sümer Mahallesi’nde seçim çalışmalarına devam eden Doğan, yıllardır hizmet gitmeyen mahallenin sorunlarının kendi iktidarlarında çözüleceğine söz verdi. 5 yıldır hizmet alamadıklarını söyleyen Sümer Mahallesi sakinleri, yollarının Ali Marım döneminde yapıldığını, sonrasında mahallelerine hizmet gelmediğini söylediler. Yolun altı olarak tabir edilen mahallelerin hemen hepsinde bu sorunun yaşandığını vurgulayan Doğan, “Denizli’nin emekçi mahalleleri olarak bilinen Sümer, Sevindik gibi mahallelere hizmet vermeyenlere kırmızı kart gösterilmesinin zamanı geldi. Denizli’nin emek yükünü çeken bu mahallelerimiz hak ettiği hizmeti alacak” diyerek, en kısa sürede temel belediyecilik hizmetlerinin sağlanacağına söz verdi. Doğan, ayrıca 24 saat hizmet verecek kreş ve semt polikliniği projelerini de en kısa sürede hayata geçireceklerini müjdeledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı