Şeniz Doğan Kimdir? - denizlihaber.com
REKLAMI GEÇ

Şeniz Doğan Kimdir?

1980 yılında Denizli’nin Bekilli ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimin ardından İstanbul’da hukuk, Londra’da dil eğitimi aldı. 2005 yılından bu yana avukatlık yapmakta.

15 yıl süreyle CHP Karahallı Belediye Başkanlığı yapan Dr. Nihat Süzek’in kızı. Bu nedenle kendini bildi bileli siyasetin içerisinde. CHP Gençlik Kollarında aktif olarak görev yaptı. 2012 ile 2014 yılları arasında Merkez İlçe ve Merkezefendi İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2014 Yerel Seçimleri’nde belediye meclis üyeliği için yapılan eğilim yoklamasında partililerin neredeyse tamamının oyunu alarak birinci sıradan Merkezefendi ve Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliklerine seçildi.

Hem Merkezefendi hem de Büyükşehir Meclis üyeliği görevleri esnasında Denizli’nin, özellikle de Merkezefendi’nin sorunları ile yakından ilgilendi. Meclis üyesi arkadaşlarıyla birlikte her türlü yanlışlığa ve haksızlığa dur dedi. Etkili, yapıcı ve proje üreten bir muhalefet anlayışı sergiledi.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Denizli milletvekili adayı oldu. Denizli Kadın Hakları Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesi. Denizli Barosu Komisyonlarında uzun yıllar görev yaptı. Farklı dernek ve sivil toplum kuruluşlarının Denizli merkez ve ilçelerinde düzenlediği çok sayıda seminer ve etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

Evli ve bir çocuk annesi olan Doğan, iyi derecede İngilizce biliyor.

Yorumlar kapalı.