REKLAMI GEÇ

SEÇİM BİLDİRGESİ

Genel Başkan Perinçek Vatan Partisi’nin Seçim Bildirgesini açıkladı

Böyle Gitmez

Artık Vatan Partisi

Birleşen ve Üreten Türkiye için Halka Dayanan Güçlü Devlet

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün Ankara’da, Genel Merkez’de Genel Başkan Yardımcılarıyla birlikte yaptığı basın toplantısında, Vatan Partisi’nin 1 Kasım 2015 Seçim Bildirgesini açıkladı. Perinçek, konuşmasına 24 Temmuz’da Türkiye’nin, hatta bölgemizin yeni bir döneme girdiğini vurgulayarak başladı ve özetle şunları belirtti:

24 TEMMUZ’DA YURTTA VE BÖLGEDE

YENİ BİR DÖNEME GİRDİK

7 Haziran 2015 seçiminde, sistemin güçleri, Amerika güdümündeki Bölücü Terör Örgütünü, Meclisin göbeğine yerleştirdiler. Meclis, tek bir yasa çıkaramadı, tek bir karar alamadı. Yeniden seçime gidiyoruz.

Ancak 24 Temmuz 2015 günü, Türkiye’nin önünde yeni bir ufuk açıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, ABD’nin üzerimize sürdüğü Bölücü Terör Örgütüne karşı kapsamlı bir harekâta başladı. AKP iktidarının PKK ile ortaklaşa yürüttüğü Açılım iflas etmiştir.

Türk Ordusu ve Polisi, bölücü teröre ağır darbeler indiriyor. Bu mücadele, “Saray Savaşı” değil, Vatan Savunmasıdır.

Yurdun dört bir yanında Türk milleti vatan bütünlüğü için birleşiyor ve ayağa kalkıyor. Yüzbinler haykırıyor: “Meclis’te PKK istemiyoruz.”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölücü teröre karşı harekâtı, Batı Asya’daki dengeleri de değiştirdi. Bütün bölge ülkeleri ve Rusya, ABD’nin piyonlarına vuruyor. ABD, bu savaşı kaybetti. ABD’nin “kara gücü” olan Bölücü Terör Örgütüne karşı vatan savunmamız zafere ilerliyor.

Bu sürecin doruğunda, Türkiye yeniden Atatürk Devrimi rotasına girecektir. Bağımsız ve Demokratik Türkiye ufukta görünmüştür. 1 Kasım seçimine bu ortamda gidiyoruz.

KAHRAMAN ORDUYU YÖNETECEK

KAHRAMAN HÜKÜMET

Türkiye, yeniden 7 Haziran çıkmazına dönemez. Vatan Partisi’nin bulunmadığı bir Meclis, yalnız ve yalnız çözümsüzlük üretir.

Bu tarihsel süreçten zaferle çıkmak için, Kahraman Ordumuzu yönetecek Kahraman bir Hükümet kurmak, önümüzdeki esas görevdir.

Vatan Partisi, kararlılığı, birikimi, tecrübeli kadroları ve gençliğiyle göreve hazırdır. Milletimizden ülkemizi bütünleştirmek ve üretim ekonomisini kurmak için yetki istiyoruz.

Halka Dayanan Güçlü Devleti kurmak için, milletimizden yetki istiyoruz.

I. BİRLEŞEN TÜRKİYE

Devlet ve Millet Olarak Topyekûn Mücadeleyle

Bölücü Terörü Bitireceğiz

ABD tarafından silahlandırılan ve silah bırakmayacağını ilan eden Bölücü Terör Örgütünü, Devletin yaptırım gücünü kullanarak etkisiz hale getireceğiz. Bunun için Kürt yurttaşlarımızla el ele vereceğiz. Komşu ülkelerle işbirliği yapacağız. Kandil’e beyaz bayrak çektireceğiz.

 1. Terör Örgütünün yasal olanakları terör amacıyla kullanmasına son vereceğiz. Terör Örgütü Mecliste olamaz. Anayasaya göre, bölücü faaliyetin odağı haline gelen partiler kapatılır. Belediyeler, mayın döşeyenlere, haraç toplayanlara teslim edilemez. Yerel yönetimler, yasalar gereği Bölücü Terör Örgütünün elinden alınacak, halkın yönetimine ve hizmetine verilecektir.

 2. Komşularımıza terör ihracına derhal son vereceğiz.

 3. Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Lübnan ile bölücü ve yobaz terörüne karşı işbirliği yaparak barışı sağlayacağız.

 4. Cumhuriyetimizin milleti birleştiren kardeşlik, eşitlik ve çağdaşlık kültürünü yerleştireceğiz. Devlet yatırımı yaparak bölgeler arasında ekonomik dengeyi sağlayacağız.

II. ÜRETEN TÜRKİYE

Herkese İş, Köylüye ve Sanayiciye Destek,

Çarşılara Bereket, Millete Dirlik

Kemal Dervişlerin ve AKP’nin Borçlanma Ekonomisi, yediden yetmişe bütün milleti borca batırdı. İktidar ve muhalefetiyle Meclisteki partilerin sıcak para dilenmekten başka çözümleri yok. Mecburuz, ‘Üretim Ekonomisi’ne geçeceğiz.

 1. Vatan Partisi, Planlı Karma Ekonomiyi uygulayarak, Türk Mucizesini yeniden gerçekleştirmek için Milletimizden yetki istiyor.

 2. İşsize sadaka değil, iş vereceğiz. Herkes onuruyla çalışarak hayatını kazanacak. Vatan Partisi, kimsesizlerin kimsesi olacak.

 3. Merkez Bankası’nı dünya para merkezlerinin denetiminden kurtaracağız ve güçlendireceğiz.

 4. Paranın giriş çıkışını denetleyeceğiz. Türkiye’de Dolar ve Euro saltanatına son vereceğiz. Türkiye’de Türk Lirası!

 5. Faize, ranta, saraylara, dolar ve borsa vurgununa giden kaynakları üretime çevireceğiz. Borsa kazançlarını vergilendirerek tarıma ve sanayiye destek oluşturacağız.

 6. Sanayi ve tarım üreticimizi gümrüklerle koruyacağız. Avrupa Birliği ile yapılan Gümrük Birliği Anlaşması’na son vereceğiz. Ülkemizde üretebildiğimiz malları dışarıdan almayacağız, yerli üretimi geliştireceğiz.

 7. Rantçıları ve vurguncuları değil, küçüğünden büyüğüne kadar sanayiciyi destekleyecek ve üretime özendireceğiz. Bursa, Denizli, Kayseri, Adana, Mersin, Gaziantep, Çorum, Malatya, Çorlu, Çerkezköy gibi küçük ve orta sanayi merkezlerinde üretimi canlandıracak, büyük sanayimizin yan ürün ihtiyacını ülke içinden karşılayacağız.

 8. Küçük ve orta sanayi kapasitemizi de seferber ederek hem iş olanağı hem de katma değer yaratacağız. Kamuya ve özel sektöre ait boş yatan fabrika, tezgâh, dökümhane, makine, araç ve gereci üretime sokarak milyonlarca işsize iş sağlayacağız, ülke kaynaklarını zenginleştireceğiz ve döviz açığımızı kısmen kapatacağız.

 9. Mazotta ÖTV’yi kaldırarak ve diğer vergileri indirerek, çiftçimize ucuz mazot, ucuz gübre, ucuz tarım ilacı, ucuz tohumluk ve ucuz kredi vereceğiz. Toprak Mahsulleri Ofisi ve Et Balık Kurumu gibi çiftçi ve besicimize hizmet eden KİT’leri yeniden kurumlaştıracağız. Böylece çiftçimizin üretme şevkini ateşleyecek, tarım üretiminde büyük bir atılım gerçekleştireceğiz. Toprak ve Tarım Reformuyla yoksul köylüyü toprağa kavuşturacak ve tarım arazilerinin verimli işlenmesini sağlayacağız.

 10. İşçiye, kamu çalışanlarına, emeklilerimize insanca yaşayacakları ücreti ve aylığı sağlayacağız. Çiftçinin ürününe değer fiyat vereceğiz. Halkın alış gücünü genişleterek piyasada talebi artıracak ve çarşıları şenlendireceğiz.

 11. İşçi, memur, sözleşmeli personel, ücretli, 4/C’li, kiralık işçi, taşeron tanımları altında çalışan kamu emekçilerinin hak ve görevlerini tek bir hukuki düzenlemeyle birleştireceğiz. Bu amaçla “Çalışanlar Yasası”nı çıkaracağız. Taşeronluk uygulamasını kaldıracağız.

 12. Asgari ücreti işçilerin taleplerine uygun olarak bir ailenin çağdaş ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde belirleyeceğiz.

 13. Kamu çalışanlarına gerçek toplu pazarlık hakkını tanıyacağız.

 14. Kredi kartı borçlarının faizini silecek ve kalanı beş yıla yayarak tüketiciyi ferahlatacağız.

 15. Evlere dört kişilik ailenin ihtiyacını karşılayacak ölçülerde, elektrik ve suyu parasız vereceğiz.

 16. Her mahalleye ve köye çocuk bahçesi ve yuvası, Halkevi, Kültür Merkezi ve Spor Salonu yaparak hem halk kültürünü geliştirecek, hem de iş alanı açacağız.

 17. Gazilerimiz ve şehit yakınlarımızın Özlük haklarıyla ilgili taleplerini yerine getirmek, namus borcudur.

 18. Milletvekili maaşları, en yüksek devlet memuru maaşını geçmeyecektir.

 19. Suriye, Irak, İran, Azerbaycan, Lübnan, Mısır, Libya gibi komşularımızla güvenlik ve ekonomi alanında işbirliği yapacağız. Böylece Türkiyemizin enerji güvenliğini sağlayacağız, sanayi ve tarım ürünlerimiz için pazar açacağız.

 20. Enerji, ulaştırma, haberleşme ve bilişim gibi stratejik sektörlerde özelleştirilen KİT’leri kamulaştıracak ve verimli işleteceğiz.

Herkese Parasız ve Nitelikli Sağlık Hizmeti

 1. Genel sağlık sigortasını kaldırarak, TC nüfus cüzdanı olan her vatandaşa, yaş sınırı koymaksızın parasız sağlık hizmeti sağlayacak düzenlemeleri iki yıl içinde tamamlayacağız.

Mavi Vatan İçin Denizcilik Bakanlığı

22. Türkiyemizi deniz ülkesi yapacağız. Dış ticaretin yüzde doksanını kapsayan deniz ulaşımını bölge ve dünya ölçeğinde geliştireceğiz. Denizlerimize yapacağımız yeni yatırımlarla iş alanları açacağız. Açık denizlerdeki doğal kaynaklarımızı değerlendirmek için gereken güvenlik siyasetlerini ve olanaklarını yürürlüğe koyacağız.

Verimli Ekonomi İçin Adalet Reformu

23. Vatan Partisi, Hukuk ve Adalet Reformuyla ekonomiye verimlilik getirecek, rantlara son verecek, üretim ekonomisinin hukukî temelini inşa edecektir.

III. AYDINLIK TÜRKİYE

Atatürk Devriminin Laikliği

1. Hayatta en hakiki yol gösterici bilimdir.

Türkiye, şeyhler, müritler, dervişler ve mensuplar ülkesi olmayacaktır. Türkiyemizi etnik bölücülüğe, mezhep ayrımcılığına, cemaat ve tarikat sultasına teslim etmeyeceğiz. Atatürk Devriminin laikliği, varlığımızın, birliğimizin, dirliğimizin ve Millet egemenliğinin güvencesidir.

Vicdan ve ibadet özgürlüğü, gönül rahatlığı içinde yaşamanın koşuludur.

Sünnî ve Alevî vatandaşlarımızın eşitliği, ülkede barış ve kardeşliğin temelidir.

Devlet ve toplum hayatı, din kurallarına göre düzenlenemez.

Anayasada “Devrim Kanunları” diye anılan yasalar uygulanacaktır.

Bilim ve Uygarlık Dili Güzel Türkçe

2. Anaokulundan üniversite sonuna kadar eğitim ve öğretim dili Türkçe olacaktır. Yabancı diller, yetkin ölçülerde öğretilecektir.

Millî Hükümet, kamu yönetiminde, eğitimde, yayın alanında, ticarette, sanayide, kültürde, sanat, eğlence ve sporda yabancı dillerin Türkçeyi bozan etkilerini önlemek, Türkçemizin bir uygarlık ve bilim dili olarak gelişme olanaklarını değerlendirmek amacıyla “Türkçeyi Geliştirme Yasası”nı çıkaracak ve uygulayacaktır.

Parasız, Bilimsel, Demokratik, Laik Eğitim ve Spor

3. Anaokulundan üniversite sonuna kadar parasız eğitim, kültür ve spor hizmeti sağlanacaktır. Eğitimde öğrencilerden ve ailelerinden katkı payı, yardım ve benzeri adlarla para alınamaz. Öğrencilerin barınma, beslenme, giyim, uygarca eğlenme ve kültür ihtiyaçlarını devlet karşılayacaktır. Öğrenci yurtları, kamu ulaşım araçları, parasız hizmet verecektir.

Cumhuriyet Eğitiminin Birliği ve Felsefesi

 1. Millî Hükümet, Cumhuriyet’in devrimci felsefesi

kılavuzluğunda, bağımsız, toplumcu, demokratik, laik, bilimsel ve halkçı ekonominin ihtiyaçlarına cevap veren, tek bir eğitim sistemi uygulayacaktır.

Zorunlu temel eğitim altı yaşında ana sınıfında başlatılacak, kesintisiz 13 yıl olacaktır.

Özel Kesime ve Tarikatlara Ait Eğitim Kurumlarını

Kamulaştıracağız

 1. Cumhuriyet Devrimi Kanunları’na göre yasadışı olan

tarikatlara ve vakıflara ait okullar ve yurtlar ile bütün özel okullar ve özel eğitim kurumları kamulaştırılarak, Cumhuriyet eğitiminin halka hizmet eden kurumları haline getirilecek, Öğretimin Birliği (Tevhidi Tedrisat) sağlanacaktır.

Üniversiteye Girişi Temel Eğitime Dayandıracağız

 1. Ülkemizin yetişmiş insan gücü, en önemli kamu

değerimizdir. Güçlü bir Temel Eğitim Programı ile gençlerimizin, hayatın her alanında yol gösterici ve nitelikli bilgi ve becerilerle donanmalarını sağlayacağız.

Aydınlanma Seferberliği

 1. ABD güdümlü cemaatçiliğin ve bölücülüğün iç çatışma

olanaklarını ortadan kaldırmak, millî birliği sağlamlaştırmak, çağdaş bir ekonominin insan gücünü yaratmak ve yurttaşlarımızın yeteneklerini geliştirmek amacıyla bütün toplumu kucaklayan bir Aydınlanma Seferberliği yürüteceğiz. Halkevlerini, köy ve mahallelere kadar yeniden örgütleyecek, halkı eğitecek ve sanat çalışmasına katacağız.

Ahlakî Çürümeye Son

 1. Vatansızlaşmayı, milletsizleşmeyi, anarşizmi, bencilliği,

köşe dönmeciliği, havadan kazanmayı, açgözlülüğü, vurgunculuğu, başkalarının sırtına basarak yükselmeyi, fuhuşu, uyuşturucu ve alkol bağımlılığını kışkırtan, toplumu unufak eden, yalnızlaştıran ve yırtıcılaştıran kültürel yozlaşmaya karşı vatanseverliği, çalışkanlığı, paylaşmayı, insan, doğa ve hayvan sevgisini, hoşgörüyü, barışı temel alan toplumcu ahlakın ve değerlerin yayılması ve kök salması için çalışacağız.

IV. KOMŞULARLA BARIŞ YURTTA BARIŞ

BAŞI DİK TÜRKİYE

 1. ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde “Kürt Koridoru” adı

altında, bir “Amerikan-İsrail koridoru” açma planını bozacak yeteneğimiz ve gücümüz vardır. Bu görevi yerine getirmek, en yakıcı millî görevdir.

 1. Bölgedeki bölücü ve yobaz terör örgütlerini etkisiz kılmak, iki kardeş ülkenin toprak bütünlüğünü sağlamak ve barış için, Suriye hükümetiyle ilişkiye geçmek, artık ertelenemez vatan görevidir.

 2. Suriye, Irak, İran, Azerbaycan, Lübnan ve Mısır’la Batı Asya Birliği’ni kuracağız.

 3. Başta Suriye olmak üzere komşularımızın toprak bütünlüğüne karşı sahaya sürülen terörist örgütlerin Türkiye’deki faaliyetlerine derhal son verilecektir. Bölücü ve yobaz terör örgütlerinin ülkemizdeki harekât üsleri derhal kapatılacaktır.

Vatan Partisi’nin merkezinde bulunduğu Millî Hükümet, uzaktan kumandalı yönetime son verecek, ülkemizi Ankara’dan yönetecektir.

Bağımsız ve Demokratik Türkiye, artık bir umut değil, görüş mesafesindeki hedeftir.

V. AKP SALTANATINI ANCAK VATAN PARTİSİ YIKABİLİR

Türkiye, bugün içte ve dışta ABD emperyalizmi ile cephe cepheye gelmiştir. Bölücü Terör Örgütüne karşı mücadele, Türkiye’yi küresel yağmacılarla hesaplaşmaya zorluyor.

AKP iktidarı, bölücü terörle mücadeleyi kararlı ve tutarlı olarak yürütecek sınıfsal dayanak, program ve yetenekten yoksundur.

Vatan Partisi, Ermeni Soykırımına karşı mücadelede, Atatürk Devrimi için çağdaşlık eyleminde, özelleştirmeye karşı kamuyu savunan emekçi hareketinde, ABD denetimine karşı komşu ülkelerle işbirliği çalışmasında, Silivri duvarlarını yıkarken cesaretini ve kararlılığını kanıtlamıştır.

Türkiye, ABD güdümlü Mafya Tarikat düzeninden kurtulma sürecine girmiştir.

AKP saltanatını ABD işbirlikçileri yıkamaz.

AKP iktidarını ancak Vatan Partisi önderliğinde yıkabiliriz.

Değerli Vatandaş,

Yarını düşün, yarın çok geç olmasın!

Yarınımızı güvence altına almak için, bugün Vatan Partisi’ne oy ver!

Yorumlar kapalı.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANIYALIM

SEÇİM BİLDİRGESİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Denizli İl Başkanlığı
Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Yıldız Dinçer İşhanı Kat: 7 DENİZLİ
Tel-Fax: 0258 263 97 93
E-mail: [email protected]

VATAN PARTİSİ FACEBOOK

VATAN PARTİSİ TWİTTER

VATAN PARTİSİ İNTERNET