Zarara uğrattığı gerekçesiyle soruşturma izni verilen eski başkan Gürlesin Denizli Haber’e konuştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zarara uğrattığı gerekçesiyle soruşturma izni verilen eski başkan Gürlesin Denizli Haber’e konuştu

Zarara uğrattığı gerekçesiyle soruşturma izni verilen eski başkan Gürlesin Denizli Haber’e konuştu

Pamukkale Belediyesi’ni 8 milyon liradan fazla zarara uğrattığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma izni verdiği eski Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e ulaştık. Gürlesin, olayın yanlış bilindiğini söyledi, özellikle yanlış yönlendirildiğini ima etti, hukuki sürece dikkat çekti, “Herkes anlayıp dinlemeden konuşuyor. Okların bana çevrilmesini doğru bulmuyorum” dedi.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 26 Mart 2021 Cuma, 15:12

Hüseyin Gürlesin’in Pamukkale Belediye başkanlığı yaptığı dönemde, Bağbaşı ve Aktepe Kültür Merkezleri ihalelerini alan, hak ediş alacaklarını banka ve finans kuruluşlarına temlik etmiş olmalarına karşın ödemeleri bu firmalara yaptığı ve ikinci kez ödeme yaparak belediyeyi 8 milyon 384 bin lira zarara uğrattığı gerekçesiyle hakkında soruşturma izni verilmesi kentte gündem oluşturdu.

Yardımcısı Selim Arkan ile birlikte hakkında soruşturma izni verilen eski başkan Hüseyin Gürlesin’e cevap hakkı için ulaştık. Denizli Haber’in telefonla konuştuğu eski başkan Hüseyin Gürlesin, konunun yanlış bilindiğini ancak kendisinin hedefe konulduğunu iddia etti.

KİMİN NE YAPTIĞI RAPORLARDA BELLİ
Denizli Haber’den Ali Bilge’ye konuşan Gürlesin, “Bu konu ile ilgili hukuki süreci takip edeceğim tabii ki… Asılsız demeyeyim ama yanlış haber yazanların hesabını da soracağız. Kimin ne yaptığı müfettiş raporlarında belli. Yok onun orada yok imzası vardı, yok şunu vardı, diyenler de hesabı verecek. Hukuki süreci takip ediyorum, daha fazla açıklama yapmaya gerek yok” dedi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPACAĞIM
Gürlesin, konunun özellikle yanlış lanse edildiğini ileri sürerken, Denizli Haber’in de Gazete Duvar’ı kaynak göstererek yayımladığı haberin aynı yanlışlıkları içerdiğini ileri sürdü. Gürlesin şunları söyledi:
“Herkes eteğindeki taşı döksün, ondan sonra hesabını soracağız.
Yakında bir basın açıklaması yapacağım. Beklemede kalın.
Yalnız şov yapanlarla birlik olmayın. Sizler gruba girmeyin. Maalesef Denizli Haber de niyetini ortaya koydu. Biz bunu da biliyoruz. Hukuki bir bedeli olacak.

ÇEKTEKİ İMZA…
Çekte olan imzayı böyle taşımaları çok doğru değil.
Herkes konuyu anlayıp dinlemeden konuşuyor.
Kimin ne yaptığı belli olan bir konuda yanlış yapılmış.
Bu konuda okların benim üzerime çevrilmesini doğru bulmuyorum.
Bunu da zaman içinde herkes anlayacaktır

BEL ALTI VURULUYOR
Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve hukuka güveniyoruz.
Kimin ne yaptığı ayıklanacaktır. Zaten mahkemeler neden var? Bundan var!
Herkes, bir şey bulmuş gibi, ‘vur abalıya’ diyor… Bel altı vurulması doğru değil.”

ARKAN’A ULAŞAMADIK
Soruşturma izni verilen dönemin belediye başkan yardımcısı Selim Arkan’a ise defalarca ulaşmaya çalışmamıza rağmen, telefonumuzu açmadı.

Pamukkale’nin eski başkan ve başkan yardımcısı hakkında soruşturma izni

Yorumlar

Yorumcu   -  Bağlantı 27 Mart 2021, 16:59

benim anlamadığım Gürlesin seyir tepesi için her kesimden hatta kendi partisinden bile çok ağır eleştiriler aldı ama Avni Örki burayı tamamlayıp övüne övüne şaşalı bir açılış töreni yapıp hizmete açtı.

Eren 20   -  Bağlantı 27 Mart 2021, 14:55

Ondan mı yeniden aday yapmadılar. Bir yolsuzluk yapılmış.

osman acar   -  Bağlantı 26 Mart 2021, 16:18

belediye başkanı ne iş yapar. başkandan habersiz iş yapılırmı. bilmediğim için soruyorum. bilen biri varsa yazsın

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı