REKLAMI GEÇ

İlhan: Kocabaş Cezaevi’nin yaşam koşulları uygun değil

İlhan: Kocabaş Cezaevi’nin yaşam koşulları uygun değil

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Kocabaş D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki doluluğun üç kat fazla olduğunu belirterek, “Maalesef cezaevi yaşam koşullarına uygun değil. Bu nedenle tutuklu ve hükümlüler, Adalet Bakanlığı ve Cezaevi yönetimine eylemle seslerini duyurmaya çalıştı” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Nisan 2016 Pazartesi, 15:23

Ferah IŞIK/ DENİZLİ, (DHA)
Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Denizli D Tipi Cezaevi’nde yaşanan son olayla ilgili konuştu. İlhan, cezaevinde doluluğun üç kat fazla olduğunu, 690 kişilik cezaevinde 1.500’ün üzerinde tutuklu ve hükümlünün kaldığını söyledi.

“Cezaevi, maalesef yaşam koşullarına uygun değil. İnsanları üç kişilik koğuşlarda tıka basa doldurmak yanlış. Bu küçük koğuşlarda 9 kişi kalıyor. Yatak sermek için bile cezaevinde yer yok” diyen Baro Başkanı İlhan, şunları kaydetti:

“Özellikle son dönemlerde ekonomik nedenlerden dolayı işlenen suç oranlarındaki artış ve çevre illerden de Denizli’ye tutukluların gelmesi, Kocabaş D Tipi Cezaevi’ndeki doluluğu her geçen gün arttırıyor. Toplumda en çok uzlaşı kültürüne ihtiyaç var. Uzlaşı kültürünün bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Ekonomik temelli suçlardan kaynaklı hükümlü sayısında çok fazla artış olduğunu gözlemliyoruz.”

denizli-cezaevi-isyan-anons

denizli-bassavcilik-cezaevi-aciklamasi-anons

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı