Sosyal medya, bir festival için tasarlanan ‘bornozlu horoz maskotu’ konuşuyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sosyal medya, bir festival için tasarlanan ‘bornozlu horoz maskotu’ konuşuyor

Sosyal medya, bir festival için tasarlanan ‘bornozlu horoz maskotu’ konuşuyor

En son Diyarbakır’daki karpuz içindeki çocuk heykelinin gündeme gelmesiyle sosyal medyada başlayan garip heykeller akımına Denizli’den bir yapıt da eklendi. Sosyal medya kullanıcıları, bir festival için tasarlanan bornozlu Denizli horozu maskotunu, bu aralar diline doladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mayıs 2021 Pazar, 14:24

Denizli’nin ünlü dondurmalı irmik helva üreticisi Hacı Şerif’in mağazalarının önünde de gördüğümüz ve çoğu kişinin fotoğraf çektirdiği bornozlu Denizli Horozu maskotu, ilk kez 2017 yılında ortaya çıktı.

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği’nin (DETGİS) girişimiyle 2017 yılında Dünya, Türk Havlu ve Bornoz Günü etkinliklerinin altıncısı düzenlendi.

Vali, belediye başkanı, ünlü işadamları, sanatçılar bornoz giyip, kortej yürüyüşüne katıldı. Sanatçı Deniz Akkaya’ya özel üretim bornoz hediye edildi. Yüzlerce vatandaş bornozla yürüyen protokol üyeleri ve sanatçıları meraklı gözlerle izledi. Keremcem ve Deniz Akkaya büyük ilgi gördü.

Her ne kadar sosyal medyada heykel diye dolaşsa da bornoz giymiş Denizli horozu maskotu işte ilk kez bu etkinlikte görüldü. Türk Havlu ve Bornoz Günü için Denizli’yi simgeleyen iki imgenin birleştirilmesiyle oluşturulan maskot korteje eşlik etti.

Son olarak Diyarbakır’daki karpuz içindeki çocuk heykelinin gündeme gelmesiyle Türkiye’de ‘Garip Heykeller’ paylaşımı akımı başladı. Ülkenin pek çok yerinde bulunan farklı tasarımlar ‘garip heykeller’ olarak paylaşılırken, Denizli’deki bu maskot da kervana katıldı.

2017 yılındaki kortej ve daha fazla fotoğraf için aşağıdaki haberi tıklayın:

Denizli’de bornoz şov

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı