Atlantis sirki nefes kesti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Atlantis sirki nefes kesti

Atlantis sirki nefes kesti

Denizli’de Sümerpark Alışveriş Merkezi’nde kurulan Atlantis Sirki’nde akrobatlar, foklar, penguenlerin gösterileri ilgiyle izlenirken, sahaya çıkan köpeklerin Fenerbahçe-Galatasaray gösteri maçı nefesleri kesti. İki ezeli takımın formaları giydirilen köpekler, balonlarla kalelere gol atmaya çalıştı. Maçı Galatasaraylı köpekler 3-2 kazandı.

/ DENİZLİHABER / 3 Mart 2012 Cumartesi, 12:41

Sümepark Alışveriş Merkezi’nde dün (Cuma) akşam Atlantis Sirk Grubu sahne aldı. 18 Mart’a kadar gösterilerine devam edecek olan sirke ilk geceye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Tıklım tıklım dolan çadırdaki sirk gösterisi, palyaçolar, penguenler ve akrobatların gösterisi ile başladı.

Altlarında hiç bir güvenlik önlemi konulmadan yatay durumdaki merdivenin iki köşesine çıkan biri bayan, biri erkek iki akrobat, gösterilerini yapmaya başladıkları sırada elektrik kesildi. Elektriklerin gelmesi için bir süre yerlerinde kalan ve kıpırdayamayan çift, daha sonra kendilerine getirilen başka bir merdivenle aşağıya indi. Akrobatlar elektriklerin gelmesinin ardından yeniden sahneye çıktı ve büyük bir başarıyla gösterilerini tamamladı.

Sirkte, fokların, penguenlerin ve sihirbazların gösterileri de vatandaşlar tarafından hayranlıkla izlendi. Gecenin en eğlenceli kısmı ise 4’er köpekten oluşan Fenerbahçe-Galatasaray maçı oldu. Üzerlerine takım formaları giydirilen köpekler 2 hakemin yönettiği maçta balonlarla kalelere gol atmaya çalıştı.

Özellikle çocukların heyecanla izlediği karşılaşmada, köpekler sahalarda fazlaca yaşanan ve bazı teknik direktörlerin tepki gösterdiği sakatlık numaralarını da yaptı. Sakatlanan bir köpek yerde dakikalarca kıvranarak yardım isterken, hakem maçı durdurup sağlık ekiplerini sahaya aldı. Sağlık ekipleri sakatlanan futbolcu köpeği sedyeye koyup tedavisi yaptıktan sonra, köpek yeniden sahaya döndü ve maça devam etti.

Bu sırada takımı önde olan bir köpek ise, zaman kazanmak için yerde sakatlık numarası yapınca hakemden sarı kart gördü. 2-2 devam eden maçın son dakikasında Galatasaray takımı bir penaltı kazandı. Penaltıya sebep olan Fenerbahçeli köpeğe hangi kartı göstereceğine karar veremeyen hakem izleyicilerden yardım istedi. İzleyicilerin büyük çoğunluğu kırmızı kart göstermesini istedi. Bu sırada kartın rengini öğrenmeye çalışan köpek hakeme sarılarak özür dileyince, sarı kartla kurtuldu. Maçı son dakikada penaltı golüyle 3-2 Galatasaray takımı kazandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı