Havalandırma boşluğuna düşen yavru kediyi AFAD kurtardı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Havalandırma boşluğuna düşen yavru kediyi AFAD kurtardı

Havalandırma boşluğuna düşen yavru kediyi AFAD kurtardı

Siteler Mahallesi’nde bir apartın havalandırma boşluğuna düşen yavru kedi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince bulunduğu yerden çıkarıldı. 4 gündür havalandırma boşluğunda bulunan yavru kediye müdahale edildi, karnı doyuruldu. Yavru kediyi apart sakini bir öğrenci sahiplendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Mayıs 2018 Cuma, 11:19

DENİZLİ (AA)
Pamukkale’nin Siteler Mahallesi 6258 Sokak’ta bulunan bir apartta yaşayanlar, sokak kedisinin havalandırma boşluğuna düştüğünü fark etti.

Bir süre kendi çabalarıyla kediyi düştüğü yerden çıkarmaya çalışan apart sakinleri, başarılı olamayınca durumu AFAD ekibine bildirdi.

Ekipler önce apartın çatısına çıkarak kedinin bulunduğu yeri belirlemeye çalıştı.

Daha sonra birinci kattaki daireye giren ekipler, banyo duvarını matkapla delerek kamera yardımıyla kedinin yerini saptadı.

AFAD ekipleri yaklaşık 4 gündür havalandırma boşluğunda olduğu belirtilen kediyi yarım saatlik çalışmayla kurtardı.

Kediye ilk müdahaleyi Milli Parklar Şube Müdürlüğü veteriner hekimleri yaptı. Apart sakinleri üzerine yapıştırıcı bulaştığı görülen yavru kediyi şırınga yardımıyla sütle besledikten sonra veteriner hekime teslim etti.

Denizli Hayvan Dostları Derneği Başkanı Temime Kumova ise kediyi kurtaran AFAD ekiplerine teşekkür ederek, kediyi tedavisinin ardından apart sakinlerinden bir öğrencinin sahipleneceğini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Ekim 2018 Salı 14 28Parçalı Bulutlu
17 Ekim 2018 Çarşamba 14 27Sağanak Yağışlı
18 Ekim 2018 Perşembe 14 26Parçalı Bulutlu
19 Ekim 2018 Cuma 14 27Parçalı Bulutlu
20 Ekim 2018 Cumartesi 13 26Parçalı Bulutlu