Soru yağmuruna tuttular - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Soru yağmuruna tuttular

Soru yağmuruna tuttular

Denizli Nevzat Erten Anadolu Lisesi öğrencileri, Mart ayında çıkaracakları ‘Bir damla Okyanus’ adlı dergi için ilk röportajlarını Belediye Başkanı Osman Zolan ile yaptı. Liseli gençler, Başkan Zolan’ı soru yağmuruna tuttu.

/ DENİZLİHABER / 22 Şubat 2013 Cuma, 12:41

Denizli Nevzat Erten Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerini makamında kabul eden Belediye Başkanı Osman Zolan, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Mart ayında yayınlanacak olan ‘Bir Damla Okyanus’ adlı okul dergisi Belediye Başkanı Osman Zolan ile röportaj yapan Nevzat Erten Anadolu Lisesi öğrencileri, belediyenin gençlere yönelik çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Gençler tarafından soru yağmuruna tutulan Başkan Zolan, “Denizli Belediyesi olarak hangi aşama olursa olsun, eğitim söz konusu olduğunda yapamayacağımız fedakarlık yoktur. Geleceğin Türkiyesi sizlerin elinde şekillenecek. Bu nedenle eğitime ayrı bir önem veriyoruz. Bizler; sizlerin bilim ve teknolojiyle donatılarak, evrensel değerleri taşıyan bireyler olabilmeniz ve gelecekte dünyadaki muhtemel rakiplerinizden her zaman önde yer almanız için elimizden geleni yapmak zorundayız. Belediye olarak okul yaptırmak, kitap, eşofman dağıtmak, okulların fiziki yapılarının iyileştirilmesi, çevre düzenlemesi ve öğrenim yardımı gibi birçok alanda eğitime destek veriyoruz” dedi.

Gençlerin spor yaparak sağlıklı şekide yaşaması için 22 farklı branşta 23 bin kişiye ücretsiz spor yaptırdıklarını da belirten Başkan Zolan, “Spor salonlarıyla geleceğin dünya şampiyonlarının yetişmesine olanak sağlıyoruz. Hiçbir zaman eğitim bizim işimiz değil demedik, daima elimizi taşın altına soktuk. Tiyatro başta olmak üzere, kültür sanat alanında birçok hizmetlerimiz var. Konservatuvarımızla çocuklarımızın ve gençlerimizin ücretsiz sanat eğitimi almalarını sağlıyoruz. Ücretsiz tiyatro kursları ve uluslararası düzeyde tiyatro festivalleri düzenliyoruz. Ayrıca gençlerimizi, bir devrin batıp bir devrin başladığı Çanakkale’ye götürerek atalarının yazdığı kahramanlık destanını bizzat yerinde öğrenmelerini istiyoruz. Sizler geleceğimizin emin ellerde olduğunu gösterdiniz. Gözlerinizdeki o pırıltı, o sorgulayan, araştıran özelliğiniz hiçbir zaman kaybolmasın. Biliniz ki bir umudumuz da sizlersiniz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı